מפקד בית כלא קורא ללגליזציה של קנאביס

מפקד בית כלא בניו-המפשייר, ארה”ב, יוצא בקריאה ללגליזציה של קנאביס ומסביר מדוע הוא מתנגד לדה-קרימינליזציה (הפסקת הפללה).

מפקד בית כלא במדינת ניו המפשייר בארה”ב אמר השבוע שנסיונו הרב במערכת הכליאה הוביל אותו למסקנה בטוחה שהגיע הזמן ללגליזציה של מריחואנה.

את הדברים אמר ריצ’רד ואן וינקלר, מפקד בית הכלא, שחוקי הפסקת ההפללה שעברו השנה במדינת ורמונט, השכנה לניו-המפשייר, לא מספיקים בעיניו – ואף מזיקים.

“אם נעשה דה קרימנליזציה [הפסקת הפללה] אנו בעצם נאפשר למעצמות הפשע הבלתי חוקיות לפרוח,” אמר. “הכסף ילך לחבר’ה הרעים ויממן פעילויות טרור.”

“אבל אם נעשה לגליזציה בצורה מסודרת, יחד עם רגולציה ומיסוי בדומה לאלכוהול, נגרום לסוחרים הבלתי חוקיים לפשוט את הרגל,” הוסיף.

ראו: מה עדיף? לגליזציה, דה-קרימינליזציה או קנאביס רפואי?

ריצ'רד ואן וינקלר
ריצ’רד ואן וינקלר

ואן וינקלר, בעל 20 שנות ותק במערכת אכיפת החוק בניו המפשייר, הדגיש עוד את עלויות האכיפה שניתן יהיה לחסוך לאחר לגליזציה. “כל אסיר עולה למדינה 32,000$ דולר בשנה,” אמר. “עובדה היא שמדיניות של עונשי מאסר ומלחמה בסמים גרמו לכך שארה”ב נאלצה לבנות 900 מיטות בבתי כלא בכל שבועיים במהלך 20 השנים האחרונות. וושינגטון וקולורדו עשו לגליזציה והשמיים עדיין לא נפלו.”

במהלך ביקור שערך בקולורדו לפני מספר שבועות אמר ואן וינקלר: “לא ראינו עלייה בנוכחות המשטרה ברחובות, אף אחד לא השתולל במקומות ציבוריים והמחוקק בקולורדו מצפה בכליון עיניים לרווח הכלכלי שתניב המדיניות החדשה.”

“מטרתם של בתי כלא היא אחת בלבד – בטחון הציבור. אם אדם לא מהווה סכנה לבטחון הציבור, לא צריך לשים אותו בכלא,” סיכם.

האזינו לתכנית הרדיו בה אמר וינקלר את הדברים (אנגלית):

מקור

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר