מגלגל...

דיווח Ynet: מפלגת ‘זהות’ מוותרת על לגליזציה כתנאי בהסכם הקואליציוני

מפלגת 'זהות' מודיעה כי היא מוותרת על הדרישה לכלול לגליזציה כתנאי בהסכם הקואליציוני, לאור לחץ מחוגי ומפלגות הימין שמסרבות לשבת בממשלה שתקדם זאת, כך בדיווח ב-Ynet. בעקבות הדיווח פרסמה מפלגת 'זהות' הבהרה בנושא.

המפלגה בראשות משה פייגלין, שהצליחה לאסוף אליה תומכי קנאביס רבים, נכנעה ללחץ החרדים והימין הקיצוני ומודיעה כי היא מוותרת על הדרישה ללגליזציה כתנאי סף בהסכם הקואליציוני.

דיווח ב-Ynet
הדיווח המקורי ב-Ynet

מפלגת “זהות” הבטיחה כזכור שתציב את הלגליזציה כתנאי בהסכם הקואליציוני לכניסה לממשלה שבוע וחצי לאחר שמפלגת עלה ירוק הודיעה זאת באולפן ערוץ 20.

בעקבות ההודעה גרפה המפלגה עשרות אלפי בוחרים חדשים אך כעת, לאחר שאספה אליה את תומכי הלגליזציה, היא חוזרת בה מהתחייבות זאת, כך לפחות על פי דיווח באתר Ynet.

על פי הדיווח (כאן) ההחלטה מגיעה לאור הודעת מפלגת ‘איחוד הימין’ ומפלגת ש”ס שלא ישבו בקואליציה שתקדם לגליזציה.

לפי הדיווח חברי מפלגת ‘זהות’ אמרו היום (ד’) כי הם “מתכוונים לוותר על הדרישה לעגן בהסכם הקואליציוני אישור לגליזציה של קנאביס, לאור ההבנה שזה עשוי להיות מורכב בקואליציה עם החרדים ועם איחוד מפלגות הימין”.

עם זאת, גם כן על פי הדיווח, גורמים במפלגה הבהירו כי “זהות לא תיכנס לשום ממשלה מבלי שיובהר שתהיה לגליזציה עוד במושב הראשון של הכנסת”.

בעקבות שני המשפטים השונים מבהירים ב-Ynet בשיחה עם מגזין קנאביס כי “זה אומר שזה לא יהיה תנאי בהסכם הקואליציוני, כלומר יספיק להם נניח ש’יושגו הבנות’.”

עדכון: מספר שעות לאחר הפרסום הוציאה מפלגת ‘זהות’ הודעת הבהרה (פרטים כאן).

בתחילת השבוע חשף מגזין קנאביס בשיחה עם משה פייגלין כי בניגוד לפרסומים תכנית הלגליזציה של “זהות” כוללת רק מכירת קנאביס בבתי מרקחת בלבד.

אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס שוב לנושא זה וקבע כי מי שבעד קנאביס צריך להצביע ‘ליכוד’.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר