טוען...

מפלגת הפיראטים הישראלית מצטרפת לצעדת הלגליזציה הגדולה

ההכנות לאירוע “צועדים ללגליזציה” בעיצומן – אמש הודיעה גם מפלגת הפיראטים הישראלית כי תצטרף לאירוע הלגליזציה הגדול שייערך ב-2.10 בפארק הירקון. מארגני האירוע עובדים מסביב לשעון ומבטיחים אירוע חסר תקדים.

מתוך ההפגנה למען לגליזציה שנערכה בחודש מאי 2010

לפני חודש דיווחנו כאן לראשונה על אירוע “צועדים ללגליזציה” שיתקיים ב-2 באוקטובר (2.10) כחלק מהתארגנות גלובאלית שהופצה ע”י ארגון אנונימוס וקוראת לתמיכה בלגליזציה במדינות העולם. נציגי “מפלגת הפיראטים הישראלית” הודיעו אמש כי גם הם מצטרפים לצעדה וקוראים לתומכים להשתתף באירוע ולקרוא לתיקון של אחת העוולות הגדולות בהיסטוריה – הוצאת הקנאביס מהחוק והפללת המשתמשים בו.

מפלגת הפיראטים הישראלית

אומרים לכם שכל הפוליטיקאים אותו דבר, אבל מסתבר שיש פוליטיקה אחרת. פוליטיקה פיראטית. הכירו את מפלגת הפיראטים הישראלית. מפלגת הפיראטים הישראלית הוקמה ע”י פעילי מאבק המחאה בישראל.

מפלגת הפיראטים הישראלית

הם לוקחים השראה ממפלגות הפיראטים ברחבי העולם, שהתחזקו מאוד בשנים האחרונות באירופה. מפלגות אחיות של פיראטים קמו בארה”ב, שוויץ, פולין, אנגליה שבדיה וגרמניה שאף לקחה שני מושבים בפרלמנט האירופי בבחירות האחרונות.

ב-4 בספטמבר במוזיאון בת-ים יתקיים הכנס הפיראטי הישראלי הראשון בו יוסבר על רעיון הפיראטיות ועל חזון המפלגה. כמו כן יישאו דברים פעילים חברתיים שונים וביניהם עו”ד דקל-דוד עוזר, ממקימי תנועת ‘דור האמת’, שיסביר על שיתוף הפעולה של הדור החדש בישראל שמתכוון להביא שינוי תרבותי אמיתי ביחס שבין המדינה לאזרחיה בכלל ולצרכני הקנאביס בפרט.

לצפייה בסדר הדוברים בכנס ליחצו כאן.

קיראו עוד: חיכוכים בין מקימי מפלגת הפיראטים למפלגת “בוגרי עלה ירוק”.

“מפלגת הפיראטים הישראלית מגבשת בימים אלה מצע ותקנון”, הם כותבים בהזמנה בפייסבוק. “עם זאת, הרוח הפיראטית הדוגלת בזכויות אזרח, דמוקרטיה ישירה ושיתופית, רפורמה בחוקי זכויות היוצרים, שיתוף מידע, חופש מידע, שקיפות שלטונית, הזכות לפרטיות ועוד, אינה נחלתה של מפלגת הפיראטים הישראלית בלבד. אנו רואים אותה מפעמת ומזינה גל שלם של פעילות פוליטית אזרחית, ובפרט מפעמת בתנועת המחאה החברתית”.

לגליזציה - מהמוצדקות שבמלחמות ישראל

“אנו מצטרפים ליוזמה של הפסקת מדיניות ההפללה בישראל בנושא של יצירת חזות לא נורמטיבית לצרכני הקנאביס בישראל! הכינו דגלים, רטיות, וראש ירוק , הגידו ‘לא’ לספירלת השתיקה שאופפת אותנו בימים קודרים אלו. גם ביבשה, פיראטים צועדים בגאווה…”

הודעה זו של מפלגת הפיראטים באה שלושה שבועות בלבד לאחר הודעה דומה של ‘התנועה הליברלית החדשה’ שהודיעה על תמיכה ברעיון הלגליזציה והשתתפות באירוע הקרוב.

בראיון למגזין ‘קנאביס’ אמר אמיר וייטמן, ממייסדי התנועה, כי “אנחנו בעד לגליזציה מוחלטת של הסמים, אם כי, כצעד ראשון ולאור ההתנגדות הציבורית הצפוייה, אנחנו מוכנים להסתפק בהפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס, כאשר ברור שמדובר אך ורק בצעד ראשון בדרך לליברלזציה מוחלטת, ולא רק בקנאביס, אלא בכל החומרים כולם, כולל אותם חומרים המכונים היום “סמים קשים”, כמו הרואין וקוקאין.”

צועדים ללגליזציה – ההכנות בעיצומן

במהלך החודש האחרון מתעצמות ההכנות לקראת אירוע “צועדים ללגליזציה” – האירוע הראשון מסוגו בישראל אותו מארגנות קבוצות ותנועות שונות התומכות בקריאה לשינוי מדיניות ההפללה של צרכני הקנאביס. האירוע יחל בצעדת אלפים שתצא עם דגלים ושלטים מכיכר המדינה לכיוון פארק הירקון שם תיערך עצרת ענק שתכלול נאומים והופעות של יוצרים מובילים במוזיקה הישראלית.

מארגני האירוע קוראים לתומכי הלגליזציה להגיע בהמוניהם לאירוע וכן מי שביכולתו מוזמן גם לתרום סכום סימלי לעזרה. עד כה נאספו כבר מעל ל-12,000 ש”ח. לתרומה לחצו כאן.

צפו: עו”ד דקל-דוד עוזר מזמין אתכם להשתתף בצעדה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר