טוען...

מפלגת המריחואנה של ניו זילנד מוכרת קנאביס לתומכים

מפלגת “עלה ירוק” הניו-זילנדית החלה בגיוס כספים לקראת מערכת הבחירות. בתמורה ל-50$ דולר, יקבלו התומכים איגרת חוב ששווה 5 גרם מריחואנה אשר יינתנו מיד לאחר הלגליזציה כמובן.

מפלגת הקנאביס של אאוטיארואה” היא ה”עלה ירוק” של ניו זילנד; בדומה לגירסה הישראלית, המפלגה, שמתמודדת מאז שנת 1996, מעולם לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה וזכתה במהלך השנים לבין 5,000 ל-35,000 קולות במערכות הבחירות השונות. “אאוטיארואה” (Aotearoa) הוא שמה המקורי של ניו זילנד בקרב המאורים, התושבים הילידים, ובהתחשב בכך שבמדינה ישנם 4.5 מיליון תושבים, יחס ההצבעה בהחלט דומה לזה הישראלי.

מייקל אפלבי, מנהיג מפלגת עלה ירוק בניו זילנד
מייקל אפלבי, מנהיג המפלגה

המפלגה מתחילה כבר עכשיו להתכונן למערכת הבחירות, שתיערך כנראה לקראת סוף שנת 2014, ומציעה לתומכיה לרכוש איגרות חוב של קנאביס (“Cannabonds”), אותן יוכלו להחליף בעתיד במריחואנה.

תמורת 50$ דולרים ניו-זילנדיים (בערך 40$ דולר אמריקאי), מקבלים התומכים המשקיעים איגרת חוב, אותה יוכלו להמיר בעתיד ל-5 גרם מריחואנה – בתנאי שתצליח המפלגה להביא את הלגליזציה.

“אנו חושבים שזו דרך מהנה להשיב לתומכים על השקעתם,” אמר דובר המפלגה סטיבן ווילקינסון. “אנחנו המפלגה היחידה בניו זילנד שמציעה את איגרות החוב הללו ובטוחים שזה ייתן לנו יתרון לקראת מערכת הבחירות הבאה.”

במפלגה השיבו לטענות כי מדובר בהטעיית הציבור ואמרו כי כל עניין איגרות החוב הינו חוקי לחלוטין. “אמנם ייקח לנו לפחות חצי שנה של גידול עד שנוכל לתת את הקנאביס לתומכים (במידה ותהיה לגליזציה), אך איגרות החוב הן חוקיות לחלוטין.”

בינתיים, בישראל, נראה שעידן מפלגת “עלה ירוק” עומד לבוא לסיומו לאחר הכשלון בבחירות האחרונות ובוודאי לאחר החלטת הממשלה אתמול (28.7) להעלות את אחוז החסימה ל-4% אחוז.

ראו גם: מנהיגת מפלגה אירגנה הפגנת לגליזציה וחילקה קנאביס למשתתפים
ראו גם: פוליטיקאית חילקה קוקאין בתמורה להצבעה

איגרת חוב קנאביס - ניו זילנד
איגרת החוב שתהיה שווה 5 גרם מריחואנה מיד לאחר הלגליזציה

ראו גם: ניו זילנד אישרה מכירת “סמים חוקיים”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר