מפחיד: איך מתמכרים להרואין

סרטון מצמרר מציג את התהליך שעובר בראשו של אדם המתמכר להרואין והמחשבות המלוות אותו כל הדרך מהסאטלה הראשונה ועד שהוא מבין שהוא לא יכול בלי. הסברה אמיתית.

הסרטון שלפניכם הוא למעשה הקראה דרמטית של הודעה ממערכת הפורומים של האתר “Reddit” אשר פורסמה בתגובה לשאלה שכתב אחד הגולשים: “כיצד זה מרגיש להשתמש בהרואין?”.

התגובה שהוא קיבל הייתה מצמררת במיוחד, כאשר מכור לשעבר ענה לו בפרטי פרטים כיצד התמכרות להרואין מרגישה בהשוואה לסמים אחרים.

הוא מתאר את התהליך החל מההתנסות הראשונה ועד לשלב ההשלמה עם עצם ההתמכרות. הסרטון עצמו מעביר תחושה מצמררת שקשה לתאר מבלי לראות אותו, ומכניס לפרופורציה את הסכנות שבהרואין אל מול סמים אחרים שנחשבים קלים יותר.

כשקיבל המגיב תגובות חמות ומודאגות, ענה שהוא מתמודד יפה עם הגמילה ומקבל כעת עזרה מקצועית.

גם זה בטח יעניין אותך

תרגום לעברית של ההודעה:

כיצד זה מרגיש לעשות הרואין?

התשובה לשאלה זאת היא ברורה, אבל לא בהכרח מה שהיה נדמה לך. תן לי להסביר לך את זה, אני כבר מכור לאופיום במשך זמן רב וניסיתי סוגים רבים של סמים. לסמים שהם “מרוממים” (Uppers) יש את האופוריה הכי ברורה. לדוגמא, אם אתה לוקח אדרול/קוק/ספיד/מת’/MDMA, אתה תחווה תחושת אופוריה זורחת, בטחון עצמי גבוה, אנרגטיות ורגשות אחרים הקשורים לסמים (במת’ כאילו שאתה מלך או ב-MDMA כאילו שאתה אוהב את כולם). עם זאת, אתה חייב לסמים האלה בחזרה את מה שהם נתנו לך. לאחר בולמוס מת’, שימוש רב ב-MDMA, או אחרי לילה שלם על קוק, אתה תרגיש חרא! במידה מסוימת היבט זה דומה להנגאובר של אלכוהול.

מהצד השני, לאחר התנסות בהרואין אנשים רבים חווים אכזבה מסוימת (יוצא מן הכלל הוא שימוש בהזרקה, אך לעיתים רחוקות קורה שנסיינים ראשונים משתמשים בהזרקה לוריד). הם פשוט מרגישים טובים, קול, מאושרים… אבל הם מרגישים שהסם המפחיד הזה הרואין לא ממש עבד עליהם. הם פשוט שלווים. “אה ברור שזה הכל היה שקר,” הם יחשבו. הרואין זה לא מפחיד, זה קול. זה לא ממכר כמו שכולם חושבים. זה לא גורם לך לעשות דברים טיפשיים או להישאר ער כל הלילה ולהזות כמו אמפטמינים או קוק. זה לא מרוקן לך את כל הסרוטונין כמו MDMA או עושה הנגאובר כמו אלכוהול. אנשים נוטים לחשוב “הו, איזה סם נחמד”.

למחרת הם מתעוררים והכל נורמלי לחלוטין. אין כאב ראש או תחושה מחורבנת – רק זוהר קל של הרגשה נחמדה. “אוי זה היה זול גם כן! זה עלה רק 10$ דולר ללילה שלם של סאטלה! חשבתי שאנשים אמרו שהרואין יקר…” ואז סוף השבוע הבא מגיע … “יש את כל הסמים האלה שאני יכול לעשות אבל אני אהבתי את ההרואין. זה לא דפק אותי, אני עדיין יכול לחשוב בבהירות. אין הנגאובר. אני לא מרגיש כמו חרא אחר כך. אני עדיין ער. זה פשוט גרם לי להיות שמח ומרוצה מחיים. אה, וזה רק 10$ דולר! ובכן, אני צריך לקנות קצת יותר עבור כל סוף השבוע. זה נהדר! אני אשתמש בהרואין בסופי השבוע עכשיו!”

עכשיו נניח שהאדם הזה עובד ויש לו אחריות. הוא יודע שהוא לא יכול ללכת לעבודה שיכור, או על MDMA, או מסטול. אז הוא לא עושה זאת. זה נורא פשוט. אבל בהרואין… המשתמש עשוי לגלות שהוא עושה עבודה טובה יותר על הרואין. במקום להיות עצוב או ממורמר או מדוכא בעבודה שלו… הוא פשוט… “מאושר, קול, הכל בסדר והעולם הוא יפה. יורד גשם, חשוך, התעוררתי בשעת 5:30 בבוקר, אני נוהג. יכול היה להיות לי כאב ראש, הייתי יכול להיות אומלל, הייתי תוהה איך הגעתי לנקודה זו בחיים שלי. הנקודה הזאת ברגע הזה. אבל לא, לא, הכל בסדר. החיים יפים. טיפות הגשם פשוט נופלות, ובכל אחת מהן אני רואה את ההשתקפות של כל האנשים החיים סביבי. האנושות היא יפה. ברגע הזה על האוטובוס הצפוף אני מצאתי אהבה ושלום. הרואין הוא סם פלא. הרואין הוא טוב יותר מכל דבר אחר. הרואין גורם לי להיות האדם שהייתי רוצה להיות. הרואין עושה את החיים ראויים לחיותם. הרואין הוא טוב יותר מכל דבר אחר. הרואין בונה סיבולת די מהר. הרואין מתחיל לעלות הרבה יותר כסף. אני זקוק להרואין בכדי להרגיש נורמלי. אני לא אוהב יותר. עכשיו אני חולה. אני לא יכול להרשות לעצמי את ההרואין שאני צריך. איך 10$ מיסטלו אותי פעם? עכשיו אני צריך 100 דולרים. הבחור הזה שנתן לי לנסות כמה שורות בפעם הראשונה בכלל לא סוחר. אה, אני צריך למצוא סוחר אמיתי? הבחור הזה הוא עבריין ויש לו אקדח – הוא יכול למכור לי את הסם שמאפשר לי למצוא אהבה בעולם. לא זה לא עובד, אני צריך להפסיק.”

כדי לענות על השאלה שלך – הרואין מרגיש נחמד. זה הכל, זה פשוט מרגיש מאוד נחמד.

עוד מגדעון ליבנה:
מגוחך: 10 סרטוני תעמולה גרועים במיוחד
קנאביס קומדי קלאב: 10 הסטנדאפיסטים המצחיקים ביותר

ראו גם: צרפת מציגה: מרכז הזרקות סמים בפיקוח
ראו גם: משככי כאבים – המסלול המהיר להרואין
ראו גם: קרוקודיל: הסם המסוכן בעולם
ראו גם: וידאו: 10 סמים שעדיף לא לעשות בזמן נהיגה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר