מפוטרי “טבע” לתעשיית הקנאביס הרפואי?

מ”טבע” לטבע – האם מפוטרי חברת התרופות “טבע” ימצאו עבודה חדשה בעסקי הקנאביס הרפואי?

איגוד מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל הגיש פנייה רשמית אל שרים וחברי כנסת ובה הציע לקלוט את מפוטרי חברת “טבע” בעסקי הקנאביס החוקיים – בתנאי שיאושר ייצוא קנאביס לחו”ל.

כזכור, בתחילת השנה הרגיז יובל לנדשפט, מנהל יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי) – אז עוד בתחילת תפקידו – את פרופ’ רוני גמזו, מנכ”ל משרד הבריאות, לאחר שנפגש עם נציגים של ממשלת צ’כיה במטרה לתאם ייצוא של קנאביס רפואי מישראל.

לנדשפט נפגש עם נציג ממשלת צ’כיה בבניין השגרירות הצ’כית מבלי לדווח לממונים עליו, וזאת למרות שרק חודש קודם לכן הודיע משרד הבריאות כי לא יאושר ייצוא שכזה.

כעת מנסים באיגוד מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל (“שולחן המגדלים”) להעלות שוב לדיון את רעיון הייצוא – בעקבות הפרסום על גל הפיטורים בחברת התרופות “טבע”.

במסמך רשמי שנשלח אל שרת הבריאות יעל גרמן, שר האוצר יאיר לפיד, השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ’, שר החקלאות יאיר שמיר, שר הכלכלה נפתלי בנט וח”כים רבים אחרים, דורשים המגדלים לאפשר להם לקלוט את עובדי חברת “טבע” המפוטרים, זאת על ידי התרת הייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל.

“לאור המשבר הצפוי בעקבות פיטוריהם של עובדי טבע, אני פונה אליכם בשם חבריי לשולחן מגדלי הקנאביס הרפואי בישראל בהצעה לקליטת מאות המפוטרים לעבודה בתעשייה הרפואית וזאת באמצעות מן היתר יצוא לקנאביס הרפואי,” כתב חגי הילמן, יו”ר איגוד המגדלים. “בניגוד לחברת טבע אנו משלמים את מלוא המיסים על הכנסותינו ונשלם אותם בחפץ לב גם בעתיד.”

“אנו מקבלים פניות מגופים מכל רחבי העולם בבקשה לייצוא קנאביס רפואי,” אמר הילמן לכתב המגזין. “מעולם לא היה פוטנציאל גידול כה גדול לענף חקלאי שנבלם משיקולים זרים.”

המסמך המלא:

https://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/PDF/teva-refui.pdf

חדשות