מגלגל...

מעשן הוא לא פושע / תמר זנדברג

לקראת עצרת הקנאביס שתיערך הערב (ה’) בכיכר רבין, פירסמה חברת הכנסת תמר זנדברג טור אישי ב’ידיעות אחרונות’ בו היא מסבירה מדוע לגליזציה היא עניין הכרחי והזמינה את הקוראים להשתתף בהפגנה.

מאת: תמר זנדברג
מקור: ’24 שעות’ – ידיעות אחרונות

מדיניות קנאביס היא אחד הנושאים הבוערים בעולם. גם השמרנים ביותר לא יכולים שלא להבחין שמדינות רבות משנות את עמדתן בנושא בזמן האחרון, וגם בישראל השיח הציבורי דוהר קדימה ומהר.

אני נשאלת הרבה למה קנאביס זה טוב, והאמת היא שזו לא השאלה. השאלה היא האם קנאביס צריך להיות לא-חוקי, והתשובה החד-משמעית היא לא.

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג

נכון, קנאביס הוא חומר משנה תודעה. כמו אלכוהול, סיגריות, קפאין או סוכר. אם נעמיד אותו בין החומרים האלה, הוא בוודאות מסוכן פחות מאלכוהול וממכר פחות מניקוטין. מזיק פחות מסוכר.

מתי בפעם האחרונה שמעתם על דקירה או קטטה שהתרחשה בגלל עישון קנאביס? או על מוות כתוצאה ממנת יתר של קנאביס? הסיבה היחידה שחומרים אלה חוקיים וקנאביס לא, היא מקרית במקרה הטוב או תוצאה של אינטרסים כלכליים במקרה הרע.

גם זה בטח יעניין אותך

עישון קנאביס הוא התנהגות שגרתית ורגילה של אנשים בוגרים, עובדים ומתפקדים, תדמית ה”סטלנים” לא עומדת במבחן המציאות של מאות אלפי מעשנים שהם אנחנו, הפקיד בבנק שלנו, המורה של הילד שלנו.

באופן אבסורדי, המציאות הזאת הופכת לפלילילת על ידי ספר החוקים של מדינת ישראל, ועל ידי הפרקליטות והמשטרה. 23,000 תיקים נפתחים מדי שנה רק על שימוש עצמי, כ-5,500 כתבי אישום, בהליך אכיפה שעולה 700 מיליון שקל מדי שנה.

אם חשבתם שהמעשנים יעזרו להגיע לסוחרים או ליבואנים, טעיתם. למעלה מ-80 אחוזים מהאכיפה מופנים למעשנים בשעות הפנאי, ולא לעבירות סחר, הפצה וייבוא.

באוקטובר 2013 הגשתי הצעת חוק ראשונה מסוגה בישראל לאי הפללת משתמשי ומשתמשות קנאביס. על פי ההצעה, שימוש עצמי והחזקה בכמות קטנה אינם מהווים עבירה פלילית.

הערב (ה’) תתקיים בכיכר רבין הפגנת תמיכה בהשתתפות אלפי אנשים שאינם פושעים, שלא רוצים ולא צריכים להיות מופללים, שמבקשים פשוט להתאים את המצב החוקי למציאות.

צפו: “יושבים לקטנה” עם ח”כ תמר זנדברג
האזינו: ספיישל “סמים על השולחן” עם וילצ’רסקי וזנדברג
ראו: תמר זנדברג: “אני מעשנת מריחואנה מדי פעם”
ראו: פאינה קירשנבאום נגד תמר זנדברג

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר