מגלגל...

בגלל קנאביס: בן 17 נשלח ללילה במעצר; סניגורו: “מעצר לא חוקי”

קטין בן 17 ללא עבר פלילי הוחזק לאורך הלילה במעצר בתחנת משטרה בירושלים כשהוא אזוק בידיו וברגליו, לאחר שנתפס מחזיק ג'וינט בעת שישב עם חברים בכיכר בירושלים. סניגורו טוען: מדובר במעצר לא חוקי. המשטרה: "נתפסה גם שקית"

א׳, קטין בן 17, שהה עם חבריו ביום חמישי בלילה בכיכר הדוידקה בעיר בסוף השבוע שעבר בערך בשעה שתיים בלילה כשבידו ג’וינט. לפתע הגיחו מספר שוטרים, רשמו לו קנס ולבסוף לקחו אותו למעצר שם בילה את הלילה כשהוא אזוק בידיו וברגליו.

לדברי א’, בכתבה ששודרה בערוץ “כאן”, השוטר אמר לו שבגלל שהוא קטין אי אפשר לרשום לו דו״ח על שימוש בקנאביס ולכן הוא יקבל דוח על זריקת בדל סיגריה. לדבריו השוטר הוסיף שהוא צריך להגיד תודה שהדוח הוא על 500 ש”ח ולא אלף ש״ח. 

״לקחו לי את הטלפון והסיגריות, לקחו לי הכל, וככה נרקבתי בתא הרבה שעות מהלילה,” סיפר. ״צעקתי שיש לי קלסטרופוביה וביקשתי שישחררו אותי, לא הצלחתי לנשום, אבל השוטר התעצבן והעיף אותי, הצמיד אותי לקיר תוך שהוא תופס אותי בידיים וזורק אותי לתא, אמר לי ‘עשית ג’וינט, עלה לך הפיפי לראש’.”

“אמרתי להם שלא עשיתי כלום, אף אחד לא הקשיב,” הוסיף. “למה שאשב בתא מעצר עם אנשים מבוגרים שעשו פשעים, שאני לא מכיר, כשאני לא עשיתי כלום. כשאני צריך שירותים אין לאן ללכת, במקום לקבל יחס כל מה שקיבלתי זה אלימות מצד השוטרים.”

לדברי עו”ד ודים שוב מהסניגוריה הציבורית במחוז ירושלים מדובר במעצר בלתי חוקי. “משטרת ישראל לא הודיעה להורים שלו על המעצר, ובמקום לשמור על החוק מפירה את החוק,” אמר. “פנינו למשטרת ישראל כדי שהמקרה יתוחקר. הילדים שלנו לא אמורים לחוות חוויות טראומטיות כאלה כשלא היתה שום סיבה לעצור את הקטין”.

בעקבות המקרה, שלח עו”ד שוב מכתב חריף למפקד תחנת מחוז ירושלים ניצב דורון תורג’מן בבקשה לקבל תשובות למה שהוא מתאר כמעצר בלתי חוקי.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לכאן 11: ״המכתב ותיאור המקרה רצוף אי דיוקים עד כדי עיוות המציאות לחלוטין. החשוד נתפס עם חומר החשוד כסם בניגוד לחוק שאותו ניסה להשליך כשהבחין בשוטרים. בחיפוש על גופו נמצאה שקית נוספת עם סמים. האכיפה בוצעה כדין ללא שימוש בכח כלל, שכן נוכח העובדה כי מדובר בקטין, לא ניתן היה לרשום לו דו״ח לפי החוק, ולכן נלקח לתחנת המשטרה והחומר נתפס”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר