ערב החג: מעצר אגרסיבי של צעיר – בגלל חשד לשימוש בקנאביס

“השוטר פשוט התחיל להרביץ לו” – בן 18 שישב עם שניים מחבריו על ספסל בישוב עלי, נעצר באגרסיביות לאחר ששוטרים שהגיעו למקום חשדו כי הוא מעשן קנאביס. באזור בו ישבו נמצא ככל הנראה דף נייר ובו כגרם אחד של קנאביס, שהוביל לחיפוש שהפך למעצר. הוא שוחרר בבוקר למחרת על ידי שופט. צפו:

ערב חג סוכות, 12 בלילה, נעצר בן 18 תושב עלי שישב עם שניים מחבריו, בני 16, על ספסל בישוב, כששוטרים הגיעו למקום ברכב וביקשו לערוך עליהם חיפוש בחשד להחזקת סמים.

על פי עדות של אחד החברים, השוטרים לא מצאו דבר בחיפוש על גופם, אך עם סיום החיפוש זיהו דף נייר מקופל על הרצפה באזור בו ישבו ובו מעט חומר החשוד כקנאביס.

במהלך החיפוש שנערך על בן ה-18 התעוררה מהומה, שהובילה לדבריהם לאלימות שגרמה להם להתחיל לצלם את האירוע, שהפפך למעצר אגרסיבי.

“ישבנו בערב חג בספסל ציבורי מעל בית של חבר וקפצה עלינו ניידת של בילוש בלי להזדהות,” הם מספרים. “ביקשו לעשות עלינו חיפוש, סתם ככה בלי חשד לשום דבר. איך שהם התחילו לעשות את החיפוש הם הפגינו אלימות כלפי אחד מאיתנו, תפסו לו את היד והתנהגו בצורה מאוימת. הבחור נלחץ ואמר לשוטר ‘מה אתה רוצה ממני, אל תיגע בי בלי להזדהות’, והשוטר פשוט התחיל לעשות עליו חיפוש בלי הסכמה.”

גם זה בטח יעניין אותך

“לא מצאו על אף אחד משלושתנו כלום,” הוא אומר. “אחרי חיפושים באזור בו ישבנו, הם מצאו קססה ולקחו אותנו לניידת לזיהוי. כשהחבר מעל 18 הוציא ת.ז ישר השוטר אמר לו ‘שים ידיים על הניידת’ והתכוון לאזוק אותו. הוא שאל למה הוא עצור ואז חטף בעיטה ברגל. כשהיה עם הגב אל השוטר הוא פשוט התחיל להרביץ לו. כמה שניות אחרי זה הוצאנו מצלמה ושאר השוטרים גם התערבו.”

בן ה-18 נאלץ להעביר את ערב החג בתחנת בנימין ובבוקר נלקח למגרש הרוסים למשפט, שלאחריו שוחרר על ידי השופט. “השופט אמר שהקססה לא שלו כי היא לא נמצאה עליו והיא נמצאה במקום ציבורי,” הם מספרים. “השוטר של תחנת בנימין אמר לו אחרי המשפט ‘זה לא נגמר פה…’. הוא עכשיו במעצר בית עד יום ראשון… וכל זה בגלל קססה שבכלל לא שלו.”

ממשטרת ירושלים נמסר למגזין קנאביס כי “במסגרת פעילות של המשטרה בישוב עלי הבחינו השוטרים במספר צעירים שעוררו את חשדם וסמוך אליהם היה חומר החשוד כסם. השוטרים עיכבו את אחד הצעירים על מנת לבצע עליו חיפוש ובעת עיכובו החל הצעיר להשתולל, להתפרע ולתקוף את השוטרים ולאחר שהצליחו להשתלט עליו הוא נעצר לחקירה. המשטרה תפעל בנחישות וביד קשה כלפי כל מי שינהג ויפנה אלימות כלפי שוטרים המבצעים את תפקידם.”

יש לציין שזו אינה הפעם הראשונה בה שוטרי ירושלים מעורבים במעצרים אגרסיביים על עבירות פעוטות. בחודש מרץ השנה חייל וחברו נעצרו והופשטו ‘בגלל ריח של סמים’ וחודש לפני כן נעצרו שלושה ירושלמים בעזרת שימוש בגז מדמיע בגלל חשד לעישון ג’וינט. האירוע הזכור מכולם כנראה הוא מעצרן האגרסיבי של סטודנטיות ירושלמיות שנתפס גם הוא במצלמה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר