מעצרו של מנהל טלגראס הוארך ב-9 ימים: מהומה בדיון

מנהל "טלגראס" יישאר בינתיים במעצר, לפחות עד 5.9, כך קבעה הבוקר (ג') שופטת בית משפט השלום בראשל"צ. מפגינים מחו נגד ההחלטה.

מנהל ארגון “טלגראס” עמוס סילבר יישאר במעצר 9 ימים נוספים לפחות – כך נקבע הבוקר (ג’) בדיון שנערך בבית המשפט בראשון לציון.

שופטת בית משפט השלום שירלי דקל נוה האריכה את מעצרו עד לתאריך ה-5 בספטמבר. בתחילת הדיון המשטרה ביקשה להאריך את המעצר ב-15 ימים נוספים לצורך השלמת החקירה.

עו״ד אורי קורב, פרקליטו של סילבר, אמר במהלך הדיון: ״הוא מתכוון למסור את גרסתו רק בבית המשפט. משטרת ישראל לא מחפשת עוד דברים אלא עוד מסמרים לארון הקבורה שהיא מכינה לו״.

בתום הדיון פרצה מהומה כשתומכיו של סילבר צעקו לעבר השוטרים “מדינת משטרה, יש לכם דם על הידיים – שחררו את הקנאביס. אנשים מתים וסובלים”

אחד המפגינים התמוטט ונלקח לבית החולים. הוא התעורר לאחר מכן ושוחרר.

עורך דינו לשעבר של סילבר, דניאל פאר, מחה נגד ההחלטה וטען מחוץ לאולם הדיונים כי אם סילבר נעצר צריכים לעמוד לדין גם בכירים שנכנסו לפעילות בענף הקנאביס הרפואי ביניהם גם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק.

סילבר נעצר כזכור באוקראינה לאחר שהוזמן לקייב להשתתף במה שהוא חשב כחתונה של שותפו להנהלת טלגראס, שבדיעבד הסתבר שהיה סוכן סמוי של המשטרה.

הוא ישב במעצר במשך כארבעה חודשים וניסה להילחם משפטית בדרישת ישראל מאוקראינה להסגירו למשפט בישראל. כאשר ערעורו נדחה הוא נלקח לשדה התעופה, אך הצליח לחמוק ולברוח.

לבסוף הוא נתפס בעיירה אומן באוקראינה ונעצר באלימות. תוך שעות הועלה על מטוס לישראל ומאז יושב במעצר לפני הגשת כתב אישום בשורת אישומים כולל ניהול ארגון פשיעה, סחר בסמים, הדחת קטינים, הלבנת הון ועוד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר