בשורה ללגליזציה: גנץ נכנס לממשלת נתניהו – לפיד נשאר בחוץ

אחרי 3 מערכות בחירות ובצל משבר הקורונה, החליט גנץ להיפרד מלפיד ולהיכנס עם חבריו מ"חוסן לישראל" לממשלת אחדות בראשות נתניהו ו"הליכוד". כך יוצא שתומכי הלגליזציה נכנסים לממשלה והמתנגדים נשארים בחוץ.

יו"ר רשימת "כחול-לבן" ח"כ בני גנץ החליט להצטרף עם מפלגתו "חוסן לישראל" לממשלת חירום/אחדות בראשות רה"מ בנימין נתניהו וגוש הימין, על רקע משבר הקורונה, זאת בניגוד לעמדת שותפו ח"כ יאיר לפיד שיישאר בחוץ עם מפלגת "יש עתיד".

הקמת ממשלת אחדות, שעדיפה לדעת רוב הציבור בישראל על פני ממשלה צרה מימין או משמאל, היא בשורה גם עבור תומכי הלגליזציה בישראל, שכן גנץ וחבריו תומכים בלגליזציה, בעוד לפיד וחבריו מתנגדים.

בני גנץ יאיר לפיד (צילום: תומר נויברג)
נפרדים. בני גנץ ויאיר לפיד (צילום: תומר נויברג)

גם מפלגת תל"ם בראשות בוגי יעלון, אחד ממתנגדי הלגליזציה הבולטים בכנסת, תישאר בחוץ, וכך גם המפלגה הערבית "הרשימה המשותפת", שמתנגדת ללגליזציה ותישאר בחוץ, וגם "ישראל ביתנו" שמתנגדת גם כן.

כזכור, עוד לפני הבחירות הודיע גנץ שיתמוך בלגליזציה במודל שוק חופשי על בסיס מודל קולורדו, ולאחר מכן פעם נוספת בחדות, וכך גם רה"מ נתניהו שהבטיח שיתמוך במהלך דומה, במודל קנדה, ואף יקים ועדה מיוחדת שתיישם זאת.

על פי הערכות תיק המשפטים יעבור לידי "חוסן לישראל" ויופקד ברשותו של ח"כ חילי טרופר, שהשבוע, בתשובה לפניית מגזין קנאביס, אמר כי הוא תומך בלגליזציה, ויממש כנראה את יוזמת אוחנה למחיקת תיקים פליליים על שימוש עצמי בקנאביס.

שר הביטחון נפתלי בנט יחזור כנראה לתפקיד שר החינוך, בעוד ח"כ גבי אשכנזי, סגנו של גנץ בחוסן לישראל, יקבל את תיק הביטחון. גנץ עצמו יהיה ממלא מקום רה"מ, יקבל את תיק שר החוץ ויחליף על פי ההסכם את רה"מ נתניהו בתפקידו כשנה וחצי לאחר הקמת הממשלה. ישראל כ"ץ, שר החוץ הנוכחי, ימונה כנראה לתפקיד שר האוצר במקומו של כחלון שפרש מפוליטיקה. לפיד יהיה יו"ר האופוזיציה.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט