טוען...

מס’ 2 במפלגת “זהות”: פרישה? רק תמורת לגליזציה מלאה ‎

פייגלין מוכן לפרוש מהמירוץ לבחירות תמורת הבטחה מרה"מ להקלה בתחום הקנאביס הרפואי, כסא שר ומחיקת חובות, אך מס' 2 שלו, גלעד אלפר, לא מוכן להתפשר על פחות מלגליזציה מלאה. מתפקדי המפלגה יצביעו בקרוב האם לאשר את הצעת היו"ר.

חילוקי דעות במפלגת “זהות”: בעוד שיו”ר המפלגה משה פייגלין רוצה לפרוש מהמירוץ לבחירות בתמורה להבטחה מרה”מ להקלה בתחום הקנאביס הרפואי, מס’ 2 שלו, הכלכלן גלעד אלפר, דורש לגליזציה מלאה.

כזכור, למרות הבטחתו של פייגלין שלגליזציה של קנאביס לצרכי פנאי תהיה תנאי לכניסה לממשלה, הודיע השבוע יו”ר “זהות” כי יהיה מוכן לפרוש גם עבור רפורמה בתחום הקנאביס הרפואי, כסא בממשלה וכיסוי חובות המפלגה. 

גלעד אלפר (צילום: יוטיוב)
“לגליזציה. מוחלטת. לחולים, ולבריאים. נקודה.” – גלעד אלפר, מס 2 במפלגת “זהות” (צילום: יוטיוב)

אך לאחר שנחשף כי הרפורמה עליה סיכם פייגלין עם נתניהו היא למעשה רק תיקון קל בתחום הקנאביס הרפואי, וכזה שכבר תוכנן מבעוד מועד ויקרה בלאו הכי, התעוררה מחאה מתוך המפלגה וביקורת חריפה מבחוץ. 

בתגובה הבהיר פייגלין שכל הצעה תובא בכל מקרה להצבעה בקרב מתפקדי המפלגה בטרם תאושר, אך אלפים מחו בתגובה לסטטוס שפירסם בנושא, בטענה כי מדובר בפועל בויתור על העקרונות ועל ההבטחות לבוחר. 

אל המוחים הצטרף אמש גם אלפר, שכתב כי הוא מתנגד למהלך של פרישה תמורת הרפורמה המצומצמת ומתעקש כי יש לדרוש לגליזציה מלאה לצרכים פנאי, כפי שהובטח מלכתחילה. 

“כשם שזהות התנתה – בצדק רב ומתוך אהבת אדם – את כניסתה לקואליציה בלגליזציה, כך עליה להתנות את ירידתה מהמירוץ בלגליזציה. מוחלטת. לחולים, ולבריאים. נקודה,” כתב אלפר בתוקף.

מחאה פומבית זו של מס’ 2 כלפי מס’ 1 ברשימת המפלגה, מצטרפת למחאה קודמת, מצד בכירה אחרת במפלגה לשעבר, עו”ד ליבי מולד, שפרשה לפני כחודש ממקום מס’ 4 ברשימה בעקבות טענות על התנהלות לא הוגנת כלפיהם מצד העומד בראש התנועה. 

“המשבר שחוותה ‘זהות’ חשף בפני בעיות חמורות, אשר אין להן מקום באף מפלגה ובוודאי שלא במפלגה המתהדרת ב’פוליטיקה חדשה ונקייה’,” כתבה עו”ד מולד בטרם עזיבת המפלגה.

ההודעה של פייגלין על פרישה צפויה תמורת הקלות מינוריות בתחום הקנאביס הרפואי הביאה, ועוד צפויה להביא, לביקורת קשה, אך אם יעמוד על דרישתו המקורית ללגליזציה מלאה, בודאי אם גם יקבל אותה לבסוף מרה”מ, הוא יזכה על כך בקרדיט גדול בהרבה, כך על פי גורמים בענף.

עדכון (29.8): נחשפו פרטי ההסכם המלאים, בהם בשורה גדולה לתומכי הקנאביס.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר