מסתמן: יאיר גלר יודח מתפקידו כמנכ”ל הרשות למלחמה בסמים

יאיר גלר, האיש שעמד בשש השנים האחרונות בראש הרשות למלחמה בסמים ונעצר לאחרונה לחקירה במסגרת פרשת ‘ישראל ביתנו’, יודח ככל הנראה מתפקידו כמנכ”ל הרשות. עו”ד איתן גורני, הסמנכ”ל, ממלא את מקומו בפועל. “החלו הליכי בחינת השעיה,” נמסר מנציבות המדינה.

לפני כחצי שנה, עם תחילת מערכת הבחירות האחרונה, פורסמה פרשיית חשדות חמורה במסגרתה שיתפו פעולה לכאורה בכירים במפלגת ‘ישראל ביתנו’ עם גורמים ממשלתיים בשחיתות ושוחד. בראש הנחקרים עמדה חברת הכנסת לשעבר פאינה קירשנבאום ולצידה נחקרו גם מנכ”ל משרד החקלאות רמי כהן וכן מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יאיר גלר.

בעקבות התפוצצות הפרשה פורסמה ידיעה המציגה כיצד אותם גורמים שיתפו פעולה, לכאורה כדי לנסות ולהשתלט בין השאר על ענף הקנאביס הרפואי בישראל (כל הפרטים כאן). עם היוודע פרטי החקירה, נעצר גלר בחשד כי היה מעורב באותה פרשייה. מאז שהה במעצר בית וכעת הוא ממתין להתקדמות החקירה.

יאיר גלר
יאיר גלר

גלר, שידוע באמירותיו השנויות במחלוקת ואף אמר בעבר כי “הסלחנות צריכה להיעלם מן העולם” בהקשר לצרכני הקנאביס בישראל (צפו כאן), מסר השבוע לכתב המגזין כי “החקירה תסתיים בשבועות הקרובים” וכי “אין שום אישומים ומדובר בחשדות בלבד. אני מקווה לחזור לתפקיד במהרה.”

עם זאת, פנייה לנציבות המדינה, הגורם האחראי על הרשות למלחמה בסמים, מובילה למסקנה מעט אחרת, על פיה ייתכן מאוד כי בקרוב יודח גלר מתפקידו באופן סופי, לאחר 6 שנים בתפקיד המנכ”ל.

“בעניינו של הנדון החלו הליכי בחינת השעיה,” מסר דובר נציבות המדינה השבוע. “העובד נמצא בשלב זה בחופשת מחלה ומורחק מהרשות.”

את מקומו של גלר בתפקיד המנכ”ל ממלא כעת באופן זמני עו”ד איתן גורני, ששימש כסמנכ”ל בשנים האחרונות. גורני סירב להגיב לכתבה, אך טען כי הוא כרגע בתפקיד ממלא מקום בלבד.

ראו עוד:
פאינה קירשנבאום: “קנאביס פוגע בעתיד החברה הישראלית”
דלף מסמך של הרשות: כך תילחמו בתומכי הקנאביס
יאיר גלר הגיש תלונה נגד פעיל לגליזציה

הממשלה הבטיחה אי הפללה בעוד:

חדשות
שינוי גודל פונט