מגלגל...

מספסרים בכאב: קומבינות בענף הקנאביס הרפואי

חברת ‘פסגה’, המוכרת ליווי לחולים המבקשים רשיון קנאביס רפואי בעבור סכומי עתק, מגיעה לראשונה למסך הקטן, בתחקיר של ‘כאן’ על שיתוף הפעולה שלה עם ליעד מורדוב, מאכערית בתחום הפועלת בצמוד עם האיש שחותם על רשיונות הקנאביס הרפואי בישראל מטעם משרד הבריאות ד”ר מיכאל דור.

תאגיד השידור ‘כאן’ פירסם הערב (א’) כתבת תחקיר אודות הקומבינות בענף הקנאביס הרפואי. השטח האפור שנוצר עקב המחסור ברופאים שמספקים שירות למעוניינים בקנאביס רפואי הוליד פעילות של מאכערים וחברות ‘מימוש זכויות’ למיניהן, אשר מציעות שירות עזרה בדרך לקבלת הרשיון בעבור סכומי עתק.

למרות שניתן לקבל עזרה זו בליווי בדרך לרשיון מגורמים רבים בתחום, כגון ראשי קבוצות ותומכים שונים, בסכומים של 0 עד 500 ש”ח בערך, חברות כמו ‘פסגה’ גובות סכומים שמגיעים גם עד קרוב ל-10,000 ש”ח.

תוך ניצול בורות הציבור בכל הנוגע לתהליך קבלת הרשיון המיוחל, אותן חברות שוכרות רופאים פרטיים שיעבדו איתן ושולחות אליהן את החולים המבקשים מזור לכאבם.

בכתבה של תומר ממיה בפינת הכלכלה ‘צבע הכסף’ של חדשות ‘כאן’, מוצג האופן בו מתנהלת הקומבינה לכאורה: ליעד מורדוב מבטיחה לחולים כי תדאג לספק להם רשיון קנאביס רפואי גם אם אינם עומדים בתנאי משרד הבריאות, “עובדת צמוד”, כך לדבריה, עם ד”ר מיכאל דור – האיש שחותם באופן בלעדי על כל רשיונות הקנאביס הרפואי בישראל.

בהקלטה ששודרה בכתבה ופורסמה כאן ב’קנאביס’ לראשונה, נשמעת מורדוב מבטיחה כי ביכולתה לדאוג לכך שהבקשה לרשיון קנאביס רפואי תאושר – גם ללא עמידה בתנאים המוגדרים על ידי משרד הבריאות.

הסיבה לעצם קיומן של אותן חברות היא חוסר רצונן או יכולתן של מרפאות הכאב הציבוריות לעמוד בעומס של המבקשים את הרשיון – מה שגורם לשטח אפור אליו נכנסים המאכערים. משרד הבריאות כבר הכשיר כ-70 רופאים כדי שיעסקו בתחום זה, איך מסרב להסמיך אותם רשמית מסיבה לא ברורה עד שלא תושלם “רפורמת ליצמן” – התקועה בינתיים לפחות עד סוף השנה.

דיון שנערך בנושא אצל קרן נויבך ברשת ב’:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר