מגלגל...

“מספיק לשני ג’וינטים”: זו כמות הקנאביס ששוטר תפס על צעיר בירושלים

פירור קנאביס קטן נתפס ברשותו של צעיר תושב ירושלים לאחר חיפוש שבוצע ברכבו. למרות שלא הוצג חשד סביר לביצוע החיפוש מלכתחילה רשם השוטר דו"ח קנס בסך 1,000 ש"ח מאחר ולטענתו מדובר בכמות המספיקה לשני ג'וינטים.

שוטר רשם קנס של 1,000 ש”ח נגד צעיר תושב ירושלים, לאחר שזה נעצר בליל שישי האחרון בעת שנסע ברכבו בכביש הכניסה לשכונת הר חומה בעיר.

הקנס הגבוה נרשם למרות שכפי שניתן לראות בתמונה מדובר בכמות קטנה במיוחד, ועל אף שלא נעשה בה כל שימוש בעת המעצר.

פירור קנאביס נתפס קנס משטרה
פירור קנאביס שנתפס על ידי שוטר בחיפוש והניב קנס בסך 1,000 ש”ח

“השוטר עשה חיפוש מקיף ברכב ומצא בשקית הטבק חתיכה מזערית של עלה קנאביס (התמונה מצורפת. היד המצולמת בתמונה זו ידו של השוטר),” מתאר א’, חברו של ג’ אשר שהה איתו ברכב בעת החיפוש.

לדבריו “השוטר שם את החתיכה המזערית בשקית לבדיקה ואמר שירשום לחברי דו”ח של 1000 ש”ח. טרם התקבל הדו”ח אבל השוטר אמר שהוא ישלח בדואר”.

“מספיק לשני ג’וינטים”

א’ מספר עוד כי כאשר ג’ תהה בפני השוטר מדוע הוא רושם לו דו”ח על כמות כל כך קטנה, השיב השוטר כי “מדובר בכמות המספיקה לשני ג’וינטים”.

במשטרה סירבו להסביר מה היה החשד הסביר שהצדיק חיפוש ברכב מלכתחילה – מה שלטענת עו”ד עמו שוחחנו מהווה למעשה חיפוש בלתי חוקי.

מהמשטרה נמסר הבוקר (ב’) בתגובה לפניית מגזין קנאביס לגבי החשד הסביר כי “במהלך פעילות אכיפה שגרתית עוכב הנהג לבדיקת רישיונות. משעלה חשד להימצאות סמים ברכב, בוצע חיפוש ונתפסה כמות קטנה של חומר החשוד כסם מסוג קנאביס במקומות שונים בתוך הרכב. בהתאם לחוק, נרשם לחובת הנהג דו״ח בגין החזקת חומר החשוד כסם מסוג קנאביס והחומר נתפס כדין”.

לשאלה מדוע לא ניתן לנהג הדו”ח במקום ונאמר לו כי הוא יישלח אליו בדואר נמסר כי “הדו״ח שנרשם והוזן למערכת ע״י השוטר בעת ביצוע האכיפה נשלח לנהג בדואר רשום כיוון שלא ניתן היה להמציאו לנהג פיזית באותה העת ובכדי למנוע עיכובו מעבר לנדרש לתחנת המשטרה לצורך מסירתו. נציין כי עם קבלת הדו״ח ובזמן הקבוע בחוק יוכל מקבל הדו״ח להגיש בקשה לביטול קנס או בקשה להישפט”.

עוד ביקשו במשטרה להזכיר כי “גם לאחר רפורמת אי ההפללה וכניסת החוק החדש לתוקפו – שימוש והחזקת סמים מסוג קנאביס נותר עבירה על החוק ומשטרת ישראל תמשיך לאכוף את החוק ולפעול בהתאם.”

כזכור לפי נהלי החוק החדש בפעם הראשונה נרשם קנס של 1,000 ש”ח ובפעם השנייה קנס של 2,000 ש”ח. החל מהפעם השלישית המשטרה שוללת רישיונות ושולחת למרכזי גמילה.

החוק החדש והאפשרות לשלם קנסות לא תקפים למי שמחזיק ברישום פלילי מן העבר או למי שעבר עבירה נלווית במקביל לעבירת ההחזקה, למשל העלבת עובד ציבור או הפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

כפי שנחשף בסוף השבוע נרשמו עד כה בשבועיים הראשונים כ-400 קנסות בסך 1,000 ו-2,000 ש”ח בכל רחבי הארץ. לפי קצב זה מדובר בסכום של בין 10 ל-20 מיליון ש”ח בשנה מקנסות קנאביס.

ראו עוד:
האם לשלם קנס או להכחיש?
נהלי חוק הקנאביס החדש

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר