מנכ”ל משרד הבריאות נגד גיא לרר: “יותר גרוע מפייק ניוז”

"זה לא רק פייק ניוז, זה יותר גרוע מפייק ניוז" - כך מתאר מנכ"ל משרד הבריאות את פעילותו של מנחה "הצינור" גיא לרר שעסוק בשבועות האחרונים באיסוף שמני קנאביס רפואי והעברתם לילדים חולים.

משרד הבריאות מגיב לראשונה על פעילותו של העיתונאי ומנחה “הצינור”, שבשבועות האחרונים מנהל מסע איסוף שמני קנאביס רפואי עבור ילדים חולים. בראיון לרשת ב’ קובע הבוקר מנכ”ל המשרד משה בר סימן טוב כי מדובר בדיווחים כוזבים, “יותר גרוע מפייק ניוז” לדבריו.

סדרת סרטונים שפרסם לרר בטלוויזיה וברשתות החברתיות זכתה למיליוני חשיפות, תגובות ושיתופים, מה שהוביל להד תקשורתי רחב היקף וללחץ על גורמי המשרד. בסרטונים מופיעים ילדים הסובלים מאפילפסיה ואוטיזם בעת שהם מפרכסים בגלל המחסור בשמן קנאביס רפואי.

משה בר סימן טוב (צילום: הדס פרוש, פלאש90)
משה בר סימן טוב, מנכ”ל משרד הבריאות (צילום: הדס פרוש, פלאש90)

“זה לא רק פייק ניוז, זה יותר גרוע מפייק ניוז,” אומר בר סימן טוב. “התקשרנו לאמא הזו והצענו לה כמה שמן שהבן שלה צריך כדי שאף אחד לא יצטרך לעשות את המסע המביש הזה והלא חוקי הזה, אבל היא לא רצתה ואמרה לנו לדבר עם המפיקה של התכנית”.

עוד הוסיף מנכ”ל המשרד כי “חברה נוספת רצתה להביא להם את החומר, אמרו להם שהם לא רוצים את העזרה. אף ילד לא צריך לקבל 90 גרם קנאביס בחודש, זה לא נכון, גם לא מבוגרים. מי שעושה את זה אולי מייצר נזקים ארוכי טווח”.

בר סימן טוב אף פירסם סטטוס בפייסבוק בוא כתב כי “יש הרבה סיפורים כוזבים סביב העניין והרבה אינטרסנטים שמנסים להסיט את הרפורמה מהכיוון הנכון למטופלים. אנחנו נמשיך לפעול בנחישות כדי לממש את היעדים שהצבנו לעצמנו.”

מיד עם תום השידור הגיב לרר לדברי המנכ”ל בציוץ בטוויטר, בו טען כי דבריו של בר סימן טוב שגויים.

“מנכ”ל משרד הבריאות תוקף אותי באופן חריף,” אמר. “מבצעי האיסוף [לדבריו] הם פייק ניוז. אין ילד שהמשרד לא מטפל בו. כמה דקות עוברות. חיים, אבא של דוד, שהסרטון שלו זכה לאלפי שיתופים שולח תגובה שעד היום הם לא שמעו ממשרד הבריאות. המנכ”ל בתגובה: מי זה דוד? אני מכיר רק את ידידיה”.

בשיחה עם מגזין קנאביס מדגיש לרר: “הם התקשרו לאמא רק אחרי שהעלנו את הסרטונים, האמא סירבה ורק אחרי שאנחנו הבאנו לה את האספקה הם שאלו אותה אם היא רוצה לחזור לחברת תיקון עולם”.

לרר נמצא בימים אלו בעין הסערה הציבורית בעניין רפורמת הקנאביס הרפואי, לאחר שלקח על עצמו לסקר את מאבק המטופלים. לאחרונה הוא תקף באופן חריף את מנהל היק”ר יובל לנדשפט אותו כינה “יזם רברבן”, ומנגד ספג ביקורת על כך שפעילותו בחלוקת קנאביס רפואי מנוגדת לכאורה לחוק.

זו לא הפעם הראשונה בה בר סימן טוב מתבטא בחריפות. לפני מספר חודשים טען המנכ”ל כי “הרבה מהמטופלים המקדמים את השימוש בקנאביס הם פושעים”, ספג ביקורת חריפה בתגובה, ומיהר להתנצל.


הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט