מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לשעבר: “בעד אי הפללה”

“כדי להגן על צעירים”: ד”ר חיים מסינג, נציג הציבור בועדת ארדן לאי הפללה, הגיע לאולפן “לונדון את קירשנבאום” כדי לדבר על מרכזי הטיפול במכורים לסמים שנפתחו בארה”ב. הוא גם הספיק לדבר קצת על מדיניות ההפללה ותוצאותיה וקבע כי “חזר בתשובה” ותומך באי הפללה. צפו:

ד”ר חיים מסינג נבחר לפני כ-3 חודשים כנציג הציבור בועדה המיוחדת שהקים השר לבט”פ גלעד ארדן לבחינת מדיניות הפללת צרכני הקנאביס. מסינג, שהיה בעבר מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים, חזר בו כבר מאז פרישתו מאג’נדת המלחמה בצרכנים וקבע כי מדיניות ההפללה גורמת ליותר נזק מתועלת.

בועדה בה בחר ד”ר מסינג חברים בנוסף 6 נציגי ממשלה, אך הוא היחיד מהם התומך בהצעת החוק שהגישה ח”כ שרן השכל לאי הפללת צרכני הקנאביס. ההצעה כזכור זכתה לרוב היסטורי גם בכנסת וגם בממשלה, בועדת השרים עצמה, אך לבסוף סיכמו ח”כ השכל והשר ארדן כי במקומה תוקם אותה ועדה, עד כה ללא תוצאות.

הערב (ב’) התארח ד”ר מסינג בתכנית “לונדון את קירשנבאום” ושוחח עם ירון לונדון על מדיניות ההפללה ובעיקר על הנושא לשמו הוזמן בעצם לאולפן – הקמת מרכזי הזרקות למכורים לסמים, בעיקר להרואין, בסיאטל, כחלק משינוי גישה ומעבר מענישה והפללת מכורים לסמים לטיפול ועזרה בגמילה.

ללכת שלב נוסף

מסינג חזר על דבריו מלפני שנים והביע תמיכה במדיניות של אי הפללה כלפי צרכני קנאביס וסמים בכלל. לטענתו המכורים הם אנשים חולים ולא עבריינים ולכן הטיפול בהם צריך להיות בהתאם לאנשים חולים ולא באמצעים פליליים.

גם זה בטח יעניין אותך

“עמדתי היא חד משמעית,” אמר. “בהתמודדות עם סוגיית הסמים יש שתי גישות: ‘הם מסוממים ושיתגלגלו ברחוב’ או גישה שנייה שמבינה שהמכור להרואין הוא בן אדם חולה וצריך לטפל בו. במהלך תפקידי כמנכ”ל הרשות הקמנו בתל אביב מעין מרפאה קטנה שאנשים שחולים, מכורים להרואין, מגיעים לשם, 1,000 בשנה, מקבלים מזרקים נקיים ובכך מונעים הידבקות מאסיבית של איידס וצהבת. זה שלב אחד ולדעתי אנחנו צריכים לעבור שלב נוסף.”

“כמות המכורים שמתים מהרואין הולכת וגדלה, ובעיקר ממנת יתר,” הוסיף. “בסיאטל ובמקומות אחרים באירופה מספקים להם את ההרואין. מחקרים מצאו שמקומות שפועלים כך ראו ירידה שאחוזי הפשיעה.”

לסיום התייחס מסינג גם לנושא הקנאביס וסיפר על “החזרה בתשובה” שלו: “משך שנים שירתתי בגאווה את הרשות למלחמה בסמים ולאחר שסיימת את תפקידי שיניתי את עמדתי. אני חושב שאנחנו צריכים להיות פתוחים יותר, לא להיות אטומים. הייתי הולך לתהליך של אי הפללה עם מגבלות מסויימות כדי שלא יקרה מצב בו צעיר בן 26 שעישן ג’וינט יזכה למעקבים של המשטרה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר