מניות הקנאביס שוב עולות – מארבע סיבות

אחרי שפל חסר תקדים מצליחות מניות הקנאביס הישראליות לחזור לעצמן. הסיבות: ההכרה בחברות הקנאביס כ"שירות חיוני" שימשיך לפעול גם במקרה של סגר, הצפי ללגליזציה בישראל ובעולם, העלייה בביקוש לסחורה והקמת הממשלה.

אחרי צניחה חדה של עשרות אחוזים בשווי מניות הקנאביס הישראליות עד לשפל חסר תקדים, חזרו היום (א’) החברות הנסחרות בבורסה לשווי של לפני משבר הקורונה או לכל הפחות קרוב אליו.

מובילה את העליות היום חברת “קנדוק” של אהוד ברק, הנסחרת במניית “אינטרקיור” ועלתה בלמעלה מ-25%. אחריה “טוגדר” של יוחנן דנינו שמזנקת ב-17% וכן “פנאקסיה” ב-13%.

גם שאר מניות הקנאביס בבורסה הישראלית, “קנביט”, “יוניבו”, “פארמוקן”, “שיח”, “קנאשור” ועוד, זוכות לראות עליות של החל מ-5% ועד 11% בשוויין – זאת בדומה למה שמתחולל בשוק מניות הקנאביס בעולם.

עלייה זו בשווי מניות הקנאביס מגיעה למרות המשך ירידות חדות בשוק ההון בישראל ובעולם, וזאת בגלל ארבע סיבות מרכזיות:

סיבה ראשונה: חברות הקנאביס הישראליות הוכרו לראשונה כ”שירות חיוני” במסגרת תקנות “משק לשעת חירום” (מל”ח), כפי שפורסם לראשונה במגזין קנאביס. המשמעות – הן יכולות להמשיך לפעול כרגיל בסגר החלקי שהוטל על השוק בעקבות מגפת הקורונה וגם במקרה של סגר מלא שצפוי להיות מוכרז בימים הקרובים ולהימשך על פי הערכות אף עד אחרי חג הפסח.

סיבה שנייה: צפי לשינויים רגולטוריים שיביאו להקלות משמעותיות בחוקי הקנאביס למטרות פנאי (“לגליזציה”) בעקבות מגפת הקורונה והמשבר הכלכלי שבא עמה. לגליזציה בישראל לדוגמה יכולה להכניס עד 20 מיליארד ש”ח לקופת המדינה תוך 5 שנים ולהביא לאלפי מקומות עבודה חדשים – מה שמגדיל את הפוטנציאל המסחרי של החברות בתחום הקנאביס הרפואי שיהיו כמובן הראשונות להנות משוק פתוח.

סיבה שלישית: דרישה עולמית הולכת וגוברת לקנאביס בעקבות ההודעות על סגר. גם בתחום הקנאביס הרפואי וגם בתחום הקנאביס לפנאי, הצרכנים אוגרים כמויות גדולות מחשש להישאר ללא אספקה. העלייה במכירות והירידה בהיצע דוחפים את התעשייה לייצר עוד ועוד אספקה ובהתאם להנות מעלייה בביקושים – מה שמעלה את ערכן בפני המשקיעים.

סיבה רביעית: הצפי להקמת ממשלה – אחרי כשנה וחצי של 3 מערכות בחירות סוכמו הבוקר הפרטים על ממשלת אחדות במסגרתה מצטרפת לגוש הימין “כחול לבן” במתכונתה המצומצמת (“חוסן לישראל” בראשות גנץ עם “דרך ארץ” של האוזר והנדל וללא “יש עתיד” ובוגי יעלון). ממשלה יציבה תוכל לאשר את טיוטת פקודת הסמים החדשה שתהפוך את ה-CBD לחוקי בישראל וכבר מוכנה לחתימה, ולהקים ועדת לגליזציה כפי שהתחייב רה”מ נתניהו בקמפיין הבחירות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר