“מנהריה עד חדרה”: 40 סוחרי טלגראס נעצרו הבוקר במבצע משטרה

“מהיום מי שייכנס לטלגראס יחשוב פעמיים לפני שהוא נכנס” מודיעים הבוקר במשטרת ישראל, לאחר חשיפת מבצע מעצרים שנערך הבוקר בו נעצרו יותר מ-40 סוחרים החשודים בפעילות בקבוצות הצ’אטים, זאת לאחר חקירה סמויה שנמשכה 9 חודשים. בטלגראס מכחישים: “אפילו 5 לא נעצרו”.

משטרת ישראל עצרה הבוקר מעל 40 סוחרי סמים וקנאביס, בעזרת סוכן סמוי שחדר על פי דיווח המשטרה לקבוצות טלגראס וחשף את זהותם של ארבעים הסוחרים ואת פעילותם.

על פי הדיווח: “במסגרת אכיפה ממוקדת ויזומה של משטרת ישראל כנגד עבירות סחר בסמים המסכנות את שלום הציבור, מפעילה המשטרה כל העת שיטות עבודה חדשות וחשאיות, במישור החקירתי, המודיעיני, המבצעי והטכנולוגי, באמצעותן חושפת ועוצרת את סוחרי הסמים, במטרה להרחיקם מהחברה עד הבאתם לדין”.

שוטרי ימ”ר חוף עצרו היום (21.3.18) לפנות בוקר מעל 40 חשודים בעבירות סחר בסמים וקנאביס בגזרת מחוז חוף, מנהריה ועד חדרה, בתום חקירה סמויה בת 9 חודשים אשר כללה הפעלת סוכן סמוי, “בדגש על החדרתו והפעלתו באופן ייחודי בסביבת אפליקציה סלולארית שאמורה היתה לספק אנונימיות לכאורה לאותם סוחרים וצרכני סמים, אולם אלה נחשפו על ידו,” כך בדיווח.

המשטרה מתארת בהודעה את תהליך האימות שעבר הסוחר כנראה לפני הפעלתו: “סוכן סמוי חדר בהצלחה אל תוך אפליקציה סלולארית, לאחר שפסח על פני מנגנונים שונים שאמורים היו לספק חשאיות ואנונימיות לחברים בה, וכאמור הצליח לחשוף את זהותם ‘בעולם האמיתי’, תוך איסוף הראיות הנדרשות לשם קשירתם לפעילות פלילית בתחום הסחר בסמים, עד למעצרם הבוקר”.

במהלך הפעלת הסוכן, לאחר שביסס את מעמדו ורכש את אמונם של החשודים, חשפה המשטרה את פעילותם הפלילית בתחום הסחר בסמים בהיקפים עצומים לאורך תקופה ארוכה, הן בשלב “ההזמנה של הסמים ותאום המשלוח” באפליקציה סלולארית ועד הבלדרות והעברת המוצר בפועל אל הלקוח.

עם המעבר הבוקר לשלב הגלוי נערך במטה מחוז חוף סמוך לחצות, טקס במעמד מפקד המחוז – ניצב פרץ עמר, בו נחשף הסוכן לראשונה בפני השוטרים וקיבל באופן רשמי את תעודת השוטר ואת האקדח המשטרתי החדש. בהמשך נערך תדריך בראשות ר’ ימ”ר חוף לקראת יציאה למבצע המעצרים, בו השתתפו עשרות בלשי הימ”ר, בשת”פ יחידות סיור מיוחדות ועוד.

עד כה נעצרו 43 חשודים, ובחיפושים נתפסו חומרים שונים החשודים כסם וכ-200 אלף ש”ח במזומן. עוד נתפסו 12 כלי רכב וחמישה קטנועים ששימשו את הסוחרים במהלך העיסקאות השונות בשווי של מאות אלפי שקלים לצורך בקשת חילוט.

במשטרה מדגישים כי פעילות זו הינה פעילות נוספת אשר מצטרפת לפעילויות רבות ומגוונות של היחידה המרכזית, פעילות אשר גלומה בה פעילות סמויה לצד שימוש נרחב באמצעים טכנולוגיים, במטרה להביא את העבריינים לדין והרחקתם מהחברה.

כלל העצורים יובאו החל מהבוקר לדיון בבימ”ש השלום חיפה, בבקשה להאריך את מעצרם וצפויים מעצרים נוספים.

ממ”ז חוף – ניצב פרץ עמר, ציין: “מדובר בחקירה מורכבת ורגישה, שכללה הפעלה אמיצה, יצירתית ומוקפדת של סוכן. לפנינו פרשיה מיוחדת ומאתגרת, בו נדרשה לראשונה הפעלה ‘כפולה’ של סוכן משטרתי בשני עולמות שונים במקביל, כלומר – לאסוף ראיות של סחר בסמים הן מהעולם הוירטואלי שמתרחש ברשת הסלולארית והן בעולם ‘האמיתי’ – היכן שהסם מועבר בפועל מיד ליד, משימה זו בוצעה במלואה”.

“פעילות פלילית בתחום הסחר בסמים, פוגעת ומסכנת את הביטחון האישי של האזרח הנורמטיבי, ועל כן תמיד תהווה עבורינו אתגר ומטרה לאכיפה משטרתית ממוקדת וחסרת פשרות,” הוסיף השוטר הבכיר.

מנהלי טלגראס מסרו בתגובה הכחשה לדיווח וטענו כי לא נעצרו אפילו 5 סוחרים.

ראו גם:
לא רק טלגראס: קבוצות לקניית קנאביס בישראל

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר