מנהל יק”ר: “מקבל 300 בקשות קנאביס רפואי כל יום”

בהרצאה שנתן בג’מייקה סיפר ד”ר מיכאל דור, מנהל ביחידה לקנאביס רפואי, כי בישראל יש כבר 17,000 מטופלים בקנאביס רפואי וכי בכל יום הוא מקבל כ-300 בקשות חדשות לרשיון. “אני חותם על כל אישור בעצמי,” סיפר. צפו:

מיכאל דור, האיש עם אחת המשכורות הגבוהות ביותר במשרד הבריאות ומי שמונה לפני מספר חודשים לסגן מנהל יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי), הוזמן לג’מייקה בכדי להרצות בנוגע לתחום הקנאביס הרפואי בישראל – נושא שעולה לאחרונה רבות בג’מייקה, שפתחה לפני מספר חודשים את “מדיקאנג’ה”, חברת הקנאביס הרפואי הראשונה במדינה, וכן את המכון החדש למחקר קנאביס – ומסר פרטים ונתונים שטרם פורסמו על התכנית הישראלית.

מיכאל דור, יקר
מיכאל דור

בהרצאה הקצרה, שכותרתה ‘מעבר מסם בלתי חוקי לתרופה עוצמתית‘, סיפק דור נתונים שלא נמסרו לגורמי התקשורת בישראל ואמר כי במסגרת תפקידו הוא נאלץ להתמודד מול רעיונות חדשים שנוגעים לשימוש בחומר זה [קנאביס].

“בישראל קנאביס הוא אינו חוקי ולכן לאיש אסור לגדלו או למכור אותו. לכן רק משרד הבריאות עוסק בזה ומספק רשיונות,” אמר. “אני בעצמי חותם על כל רשיון שניתן בישראל.”

דור גם סיפק מידע מעניין על כמויות הבקשות שמונחות על שולחנו ואמר כי במהלך השנתיים האחרונות ניתנו כ-17,000 רשיונות לשימוש בקנאביס. “בכל יום אני מקבל 200 עד 300 בקשות לקנאביס רפואי,” אמר.

בנוסף התייחס דור לשאלת הלגליזציה והאשים את גורמי התקשורת כי מנסים לקדם את הנושא לא רק בשם השימוש הרפואי. “יש לנו המון סיקור תקשורתי של הנושא בכל גורמי התקשורת,” אמר. “הם כולם מקדמים את הקנאביס אבל אני מאמין שהם לא מעוניינים רק בנושא הרפואי אלא בקידום השימוש האישי. זו צריכה להיות החלטה ממשלתית.”

“בימים אלו מתקיים דיון האם לאפשר לכל רופא לספק אישורי קנאביס רפואי או להמשיך בשיטה הנוכחית,” סיכם.

צפו:

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט