מנהל טלגראס עמוס סילבר הגיש מועמדות לבחירות לכנסת ה-23

העציר המפורסם עמוס סילבר, מנהל ארגון "טלגראס" הכלוא מזה כחצי שנה ומואשם בניהול ארגון פשיעה, מגיש בשעה זו מועמדות לבחירות לכנסת ה-23.

פרסום ראשון: בשעה זו נרשמת בועדת הבחירות מפלגה חדשה בשם “עוצמה ליברלית וכלכלית” שהמועמד מספר 2 שלה הוא העציר עמוס סילבר, מנהל ארגון “טלגראס”, שנמצא מזה כמה חודשים במעצר ומואשם בניהול ארגון פשיעה, בסחר בסמים ועוד.

מדובר בינתיים כנראה במן גימיק שלא בטוח שגם יאושר לבסוף על ידי ועדת הבחירות, אך סילבר עצמו, בן 35, חתם על מסמכי הגשת המועמדות ואלו מוגשים לועדה הבוקר.

עדכון (21.1.20): כצפוי, יו”ר ועדת הבחירות פסל את מועמדותו של סילבר, פרטים כאן.

על פי החוק, עקרונית, מי שמחזיק בהרשעה עם קלון (מעל 3 חודשי מאסר) לא יכול להתמודד בבחירות לכנסת בטרם חלפו 7 שנים מאז מעצרו, אך סילבר, שריצה בעבר 3 חודשי מאסר בדיוק, מנסה לעשות זאת למרות שייתכן שלא עומד בתנאים בתקווה שיאושר.

עמוס סילבר (צילום: אבי דישי)
עמוס סילבר, בבית המשפט לאחר מעצרו (צילום: אבי דישי)

המועמד מס’ 1 של המפלגה הוא הכלכלן גלעד אלפר (48), שהתמודד בבחירות 2019 במקום השלישי במפלגת “זהות” של משה פייגלין שלא מתמודדת בבחירות 2020.

במקום השלישי במפלגה נרשם היזם אמיר דורות, ראש מפלגת המדף “עוצמה כלכלית” שעל בסיסה תרוץ הרשימה החדשה. במקום הרביעי עו”ד יניב פרץ המוכר כפעיל לגליזציה ומייצג ברשימה את קהילת הטראנס.

המפלגה מדגישה שהיא אינה “מפלגת לגליזציה” אך כמובן תתמוך באג’נדה זו. הדגש ששמה המפלגה הוא על הנושא של כלכלה חופשית, דה-רגולציה וייצוג של עסקים קטנים והעצמאים.

גלעד אלפר (צילום: יוטיוב)
גלעד אלפר, מוביל את רשימת “עוצמה ליברלית וכלכלית” (צילום: יוטיוב)

לדברי גלעד אלפר “ככלכלן המחזיק בתפיסת עולם ליברלית כלכלית וליברלית אזרחית, אני תומך בכלכלה חופשית, בהקטנת עול הרגולציה והמיסים על העסקים, בהורדה משמעותית של שיעור מס חברות באופן גורף וגם בביטול המכס על הייבוא, סגירת מכון התקנים ושיחרור המשק מכבלי הרגולציה וההסתדרות, כך שישראל תוכל להתקדם למקום הראוי לה כמדינה ליברלית, חופשית ומתקדמת”.

לדברי עמוס סילבר “על רקע הגשת כתבי האישום החמורים נגד פעילי טלגראס ועל רקע המצוקה הקשה של צרכני הקנאביס בישראל (רפואי ופנאי) החלטתי להציע את מועמדותי לכנסת ה-23. מטרתי בהתמודדות היא לשנות את כללי המשחק תוך שימוש בכלים הדמוקרטיים שהמדינה מציעה בצורה לגיטימית. האג’נדה שעל בסיסה אני רץ ואותה איישם היא אג’נדה הדוגלת בחירות הפרט. האמונה והידיעה שחירות אינה זכות שהמדינה מעניקה אלא מצב טבעי שכולנו נולדנו אליו, ובכדי להגביל חירות זו צריכה להיות סיבה מוצקה, מבוססת, הגיונית ומנומקת.”

עוד הוסיף סילבר כי “פועל יוצא של תפיסת העולם הזאת הינה חופש לפרט בתחומים רבים. אם זו ריבונות מלאה של האדם על גופו ואם זו היכולת לכל איש ואישה להתחרות ולהציע את כישרונם ויכולותיהם כך שהציבור יהנה מבחירה מרובה יותר לפי צרכיו. אציין כי כבר הוכחנו את עצמנו בפתיחת שוק מורכב ומסובך בתנאים בלתי אפשריים. ואם וכאשר נקבל מהעם את המנדט נוכל לעשות זאת בצורה חוקית ורשמית בשוק זה ובשווקים נוספים הסובלים מהעדר תחרות המתבטאת במחירים גבוהים.”

סילבר נלכד כזכור באוגוסט 2019 באוקראינה בפעם השנייה, לאחר שנעצר כמה ימים קודם לכן במבצע של המשטרה בסיוע של סוכן סמוי ששימש כבכיר בארגון טלגראס. סילבר הצליח בתחילה לחמוק משומריו בשדה התעופה בדרכו להסגרה לישראל אך נעצר בעיירה אומן ונשלח לישראל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר