מנהל חדר מיון איכילוב: “אנשים מתים מקנאביס”

פרופ’ פיני הלפרין, מנהל חדר המיון בבי”ח ‘איכילוב’, טוען כי קנאביס עלול לגרום למוות, להתמכרות ולהתקפים פסיכוטיים. “50 אחוז ממעשני הקנאביס הקבועים מתמכרים,” הוא אומר. “ראינו אנשים בהתקפים פסיכוטיים וראינו גם אנשים שמתים מקנאביס”.

פרופ’ פיני הלפרין, מנהל חדר המיון בבית החולים ‘איכילוב’ בתל אביב, מצטרף לטענות ארגון הרוקחות הישראלי וקובע כי קנאביס עלול לגרום למוות. הלפרין התראיין הבוקר (א’) לתכנית של אברי גלעד בערוץ 2 וטען כי קנאביס הוא סם מסוכן הגורם להתמכרות, התקפים פסיכוטיים וגם מוות.

https://streamable.com/pu7ha

בתשובה לשאלה האם עצם האיסור על קנאביס הוא זה שגורם לעלייה בשימוש בסמי פיצוציות סינטטיים, אמר פרופ’ הלפרין כי “זה לא תירוץ. זו בריחה מהמציאות להגיד שבגלל האיסור על קנאביס צעירים מעשנים סמי פיצוציות”. עוד אמר הלפרין כי “אתה לא משתמש ב’נייס גאי’ כי אין לך גראס, אלא כי אתה רוצה ‘היי’ חזק יותר, זול יותר ונגיש יותר.”

פרופסור פיני הלפרין
פרופ’ פיני הלפרין: “אנשים מתים מקנאביס”

“קנאביס מסוכן לכשעצמו,” המשיך. “10% מהאנשים שמעשנים קנאביס לסירוגין ועד 50% מהמעשנים הקבועים מתמכרים אליו. ראינו אנשים בהתקפים פסיכוטיים וגם אנשים שמתים מקנאביס, כך שלא מדובר בסם או בתרופה שנטולי תופעות לוואי.”

פנינו אל בי”ח איכילוב בבקשה לקבל נתונים אודות אותם מקרי מוות עליהם דיבר פרופ’ הלפרין. דובר בי”ח איכילוב מסר בתגובה לפנייתנו כי “פרופ’ הלפרין דיבר באופן כללי ולא על מקרים קונקרטיים”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר