מנהל בי”ח סורוקה מבטיח: “גם אצלנו יהיה קנאביס רפואי”

אחרי ביקורת חריפה שהופנתה נגד בית החולים ‘סורוקה’ בבאר שבע על כך שלא שלח נציגים לקורס הסמכת רופאי הקנאביס, מודיע מנהל בית החולים הדרומי כי בקרוב גם הם יצטרפו למהלך.

רשימת רופאי הקנאביס החדשים, אותה חשפנו לראשונה (כאן), עוררה זעם מצד חולים הגרים באזורי דרום הארץ, לאחר שהתברר שאין ולו רופא קנאביס אחד שיוכל לספק להם שירות.

פרופסור אהוד דודסון, מנהל בית חולים סורוקה באר שבע
פרופ’ אהוד דודסון, מנהל בי”ח ‘סורוקה’ ב”ש: “גם בסורוקה תהיה יכולת לאשר קנאביס רפואי” | צילום: פלאש 90

החשיפה אף הובילה לכתבה בחדשות 2 שבדקה באילו בתי חולים יהיה הכי קל לקבל קנאביס רפואי.

בעקבות התלונות מודיע כעת מנהל ‘סורוקה’, פרופ’ אהוד דודסון, כי בשבועות עד החודשים הקרובים גם תושבי הדרום יוכלו לקבל שירות מרופא קנאביס קצת יותר בקלות.

“קודם כל הכיוון הוא נכון ואני מברך את משרד הבריאות על המהלך,” אמר פרופ’ דודסון בראיון ל’באר שבע נט’, האתר הקהילתי של העיר.

“אנחנו מתכננים להצטרף לתוך התהליך הזה וגם בסורוקה תהיה יכולת לאשר קנאביס רפואי על פי אינדיקציות מוכחות ומוגדרות,” הוסיף.

“יש כמובן תהליך הכשרה שהמדינה קבעה,” הסביר, “אבל אני יכול להגיד לתושבי הדרום שאנחנו מדברים על השבועות עד החודשים הקרובים”.

יש לציין שלמרות הכשרת למעלה מ-80 רופאי קנאביס כבר לפני מספר חודשים, עד כה טרם התחילו רופאים אלו לנפק מרשמים לקנאביס רפואי.

תחילת פעילות הרופאים בהנפקת מרשמי קנאביס רפואי ממתינה להטמעה סופית של רפורמת הקנאביס הרפואי, שעתידה להיכנס לתוקפה בתחילת שנת 2018.

חדשות