ממשל ביידן פיטר עובדים בבית הלבן כי עישנו קנאביס בעבר

עובדים בבית הלבן פוטרו מעבודתם לאחר שהודו כי עישנו קנאביס בעבר. ממשל ביידן סופג ביקורת ציבורית על המדיניות המיושנת ויש מי שמזכירים את הודאתה של סגנית הנשיא בעישון קנאביס בעצמה

דוברת הבית הלבן, ג’ן סאקי, אישרה בשבוע שעבר דיווח בעיתונות לפיו עובדים בבית הלבן איבדו את מקום עבודתם או נענשו או הודחו לתפקיד אחר, עקב מדיניות תעסוקה הקשורה לשימוש עבר בקנאביס.

למרות שינוי דעת הקהל לעבר לגליזציה של קנאביס במהלך 30 השנים האחרונות בארצות הברית, הגישה השמרנית של נשיא ארצות הברית הנוכחי, ג’ו ביידן, שמרנית יותר וידועה לאזרחי ארצות הברית.

עוד בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת היה ביידן מיוזמי ומקדמי חוק עונשי המינימום על עבירות סמים, שקבע ששופטים לא יכולים לרחם על מי שנתפס עם קנאביס ומחוייבים להעניש אותם בחומרה. אפילו בשנת 2020 בבחירות לנשיאות לא הסכים ביידן להביע תמיכה בלגליזציה, אלא רק באי-הפללה, וגם זה בקושי. 

כשהעיתונות האמריקאית דיווחה כי בסוף יום חמישי בשבוע שעבר כי עובדים צעירים בבית הלבן הושעו, התבקשו להתפטר או הוצבו בתוכנית עבודה מרוחקת לאחר שהודו בשימוש עבר בקנאביס, מחוקקים אמריקנים תומכי לגליזציה כעסו, אך כמעט ולא הופתעו. 

“זו עוד דוגמה חיה מאוד להתנגשות בין מדיניות העבר המיושנת של ביידן לבין המקום אליו אמריקה הולכת,” אמר חבר הקונגרס האמריקני ארל בלומנאואר (Earl Blumenauer), הידוע בתמיכתו בלגליזציה.

מזכירת העיתונות סאקי לא ציינה כמה בדיוק מעובדי הבית הלבן נפסלו לעבודה, וגם לא ציינה כמה הושעו או הודחו לעבודה מרחוק, אך כן שלחה הודעת תגובה לעיתון “הדיילי ביסט” ביום שישי האחרון ובו טענה שהם דווקא באו לקראת אותם צרכנים-לשעבר והסבירה כי יש לזכור שעדיין מדובר בעבירה על החוק הפדרלי.

“פעלנו בשיתוף עם שירות הביטחון, שהם אלה שמקבלים את ההחלטות בעניין זה, על מנת להבטיח שלכמה שיותר אנשים תהיה אפשרות לשרת את המדינה, מה שלא קרה בעבר עם אותה כמות,” אמרה. 

כשנשאלה במסיבת עיתונאים מדוע נקטו בצעד זה השיב כי “בעבר עבדתי תחת ממשל אובמה-ביידן והחוקים היו יותר קפדניים. לעולם לא החלטנו ע”פ נקודת מבט אישית. לכן חשוב להבין שקנאביס חוקי במספר מדינות בארצות הברית וחשוב לעבוד במסגרת המדיניות הזו”.

בין שלל הביקורות בציבור נגד המהלך הזכירו רבים כי סגנית הנשיא הטרייה, קמלה האריס, הודתה לאחרונה במהלך קמפיין הבחירות כי גם היא עישנה קנאביס בצעירותה, והעירו על האפליה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר