ממשלת קנדה אישרה: חולים יגדלו קנאביס בבית

מטופלי קנאביס רפואי בקנדה יזכו שוב לגדל קנאביס בביתם, זאת לאחר שהממשלה הקנדית הודיעה באופן רשמי כי היא מקבלת את החלטת בית המשפט הפדרלי לפני כחודש. האיסור על גידול שקבע משרד הבריאות הקנדי יבוטל עד ה-24 באוגוסט 2016.

הממשלה הפדרלית בקנדה הודיעה כי היא מקבלת את החלטת שופט בית המשפט הפדרלי מהחודש שעבר בה קבע כי חולים מטופלי קנאביס רפואי רשאים לגדל את הקנאביס שלהם בעצמם.

החלטה זו של השופט באה לאחר עתירה שהגישו 4 מטופלים בעקבות החלטת שרת הבריאות הקודמת לאסור על גידול ביתי של קנאביס אצל חולים, גם אם מחזיקים באישור צריכה.

כעת, על פי החלטת הממשל הפדרלי בקנדה ובהתאם להוראת השופט, חוקי הקנאביס הרפואי במדינה ייכתבו מחדש – עד לא יאוחר מה-24 באוגוסט 2016.

שרת הבריאות הקנדית ג'יין פילפוט
ג’יין פילפוט, שרת הבריאות החדשה של קנדה

שרת הבריאות החדשה ג’יין פילפוט מסרה על פי הדיווח ב’רויטרס‘ כי “אנחנו מחוייבים כידוע לכם לוודא שלקנדים הדורשים מריחואנה לשימוש רפואי תהיה גישה ראויה לזה”.

עם זאת היא ביקשה להדגיש כי עד כניסת עדכון החוק לתוקפו באוגוסט, החוק הקיים עדיין קובע כי אסור לגדל.

כפי שקרה לאחר החלטת השופט, גם בסוף השבוע נרשמו תנודות במניות מגדלי הקנאביס הרפואי בקנדה, אך לא בדומה לצניחה כפי שנרשמה בחודש שעבר.

גם בעניין הקנאביס לשימוש פנאי קנדה היא אחת המדינות המתקדמות בעולם, כאשר במהלך השנה צפוי ראש הממשלה החדש ג’סטין טרודו לקדם חוק להסדרת שוק הקנאביס בחוק. בכך תהפוך קנדה למדינה הראשונה ב-G7, קבוצת המדינות העשירות, שעושה לגליזציה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר