ממשלת קולורדו תרוויח 100$ מיליון דולר בשנה ממיסים

עם תומו של חודש הלגליזציה הראשון בקולורדו פרסמו חלק מחנויות הקנאביס בקולורדו את סכומי המיסים שהעבירו למדינה עד כה. על פי הערכות יגיע הסכום לכמאה מיליון דולר בשנה.

לאחר 27 ימי מכירות קנאביס חוקי בקולורדו מדווחות 18 מתוך 35 החנויות הפעילות על תשלום מיסים של 1.24$ מיליון דולר. בהתחשב בכך שחלק מהחנויות פעלו על פי הדיווח רק 4 ימים מתוך החודש ובכך שעד סוף שנת 2014 צפויות להיפתח כמאה חנויות נוספות, על פי הערכות תרוויח ממשלת קולורדו כ-100$ מיליון דולר בשנה ממיסים.

לשם השוואה, בשנה הקודמת הרוויחה ממשלת קולורדו 39.9$ מיליון דולר ממיסוי אלכוהול, 165.5$ מיליון דולר ממיסוי סיגריות ו-31.6$ מיליון דולר ממיסוי מוצרי טבק – מה ששם את רווחי המיסוי מקנאביס במקום גבוה מאוד, שניים רק לאלו של הסיגריות.

כל החנויות נאלצות להפריש מס קבוע של 2.9% אחוז, לצד מיסי מדינה, מיסי בלו ומיסים מקומיים שונים. סה”כ מגיע גובה התשלום עד לכ-29% אחוז מס, גבוה אף יותר מהתכנית המקורית שנקבעה בחוק, אשר קבעה גבול של 25% אחוז מס וציפתה לכ-70$ מיליון דולר בלבד ברווחים ממיסוי.

המיסים הגבוהים, אשר מעלים את מחיר המוצר בעשרות אחוזים, לא מונעים מהצרכנים להגיע ולרכוש את הקנאביס בחנויות ובאחדות מהן אף נגמרה התוצרת במהלך החודש. עם זאת, המחירים הגבוהים, המגיעים עד ליותר מ-20$ דולר לגרם (70 ש”ח) בחלק מהחנויות, נותנים אוויר לנשימה גם לסוחרים ברחוב שמאושרים על כך שלא איבדו את פרנסתם. “אנחנו מוכרים בזול ואף עושים משלוחים,” הם מספרים.

צפו: מריחואנה חוקית בקולורדו
ראו גם: 37 הרוגים ממנת יתר של מריחואנה בקולורדו

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר