ממשלת לבנון רוצה לייצא קנאביס רפואי לחו”ל

שר החקלאות הלבנוני קורא ללגליזציה של גידול מריחואנה למטרות ייצוא: “הממשלה בוחנת אפשרויות להסדרת שוק הקנאביס בחוק בכוונה לייצא קנאביס רפואי לחו”ל,” אמר. “במקום לרדוף את המגדלים אפשר למצוא פתרון יעיל יותר.”

בעוד ממשלת ישראל מונעת ממגדלי הקנאביס הרפואי לייצא את תוצרתם לחו”ל על אף הדרישה הגבוהה והרווחים האדירים שצפויים להיכנס ממיסוי, מדינות רבות אחרות כבר מבינות את הפוטנציאל הכלכלי האדיר.

אקרם חאהייב, שר החקלאות בממשלת לבנון, קרא הבוקר (ו’) ללגליזציה של גידול קנאביס למטרות ייצוא רפואי לחו”ל. “אנו בוחנים בימים אלו כיצד ניתן לארגן את ענף הגידול הזה תחת בקרה ופיקוח של המדינה, מה שיאפשר למדינה לייצא את התוצרת למדינות הזקוקות לה,” אמר השר על פי הדיווח בלבנון.

לבנון כידוע היא ממוקדי הסחר הבלתי חוקי בקנאביס הגדולים בעולם ובאזור עמק הבקאע, שם נמצאים עיקר הגידולים, מתחוללים בכל עונה קרבות עזים בין הצבא המקומי לבין החקלאים הלבנונים העניים המגנים על התוצר היחידי שמחזיק אותם בחיים. לאחרונה אף הצהירו החקלאים כי הם מתכוננים להשיב מלחמה לארגון דאע”ש אם זה יעז להתקרב לאזור.

וליד ג'ונבלאט
וליד ג’ונבלאט

“מדובר במוצר לו יש דרישה אדירה היום בכל העולם למטרות רפואיות,” הסביר השר חאהייב. “עלינו להפסיק את המלחמה בחקלאי הקנאביס ולמצוא פתרונות אחרים. במקום להעניש אותם, בואו נמצא פתרונות עבורם. גידול הקנאביס צריך להיות מוסדר בחוק לטובת המדינה והמגזר העסקי.”

בשבוע שעבר התייחס לנושא גם וליד ג’ונבלאט, נציג הדרוזים בממשלת לבנון ומנהיג המפלגה הסוציאליסטית בה חבר השר חאהייב, כשאמר כי הוא תומך בלגליזציה של קנאביס. “מעולם בחיי לא עישנתי מריחואנה, אבל אני תומך בגידול קנאביס למטרות רפואיות במטרה לשפר את איכות חייהם של החקלאים בצפון לבנון ובעמק הבאקע,” אמר ג’ונבלאט בראיון לרשת הטלוויזיה ‘טל-ג’אדיד’ לפני מספר חודשים. “אני תומך גם בלגליזציה של שימוש אישי כל עוד לא מדובר בהתמכרות.”

ראו עוד:
צפו: כך נראים שדות הקנאביס של לבנון
מלחמות מריחואנה בלבנון

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר