ממציא הנייס גאי: “בני אדם לא אמורים להשתמש בזה”

פרופסור ג’ון האפמן, האיש שהמציא את הסמים הסינטטיים, אומר כי חומרים אלו כלל אינם מיועדים לשימוש של בני אדם ומביע תמיכה בלגליזציה של קנאביס “כדי להילחם בהתפשטותם”.

ג’ון האפמן (John W. Huffman), שעל שמו נקרא הרכיב הפעיל JWH הנמצא במרבית תחליפי הסמים הקיימים היום בשוק, בעיקר JWH-018, חושב שהדרך היעילה ביותר בה הרשויות יכולות להיפטר מתופעת השימוש בתחליפי הסמים שהוא עצמו המציא, היא לגליזציה של מריחואנה וחשיש. “צריך לעשות לגליזציה ולמסות את הקנאביס כך שהמדינה גם תרוויח כסף,” אמר.

ג'ון האפמן, ממציא הסמים הסינטטיים
ג’ון האפמן, ממציא הסמים הסינטטיים

בשנת 1984 עמד האפמן בראש צוות מחקר שעסק באותן תרכובות קנבינואידים סינטטיים. המחקר מומן על ידי הרשות האמריקנית למלחמה בסמים (NIDA) ומטרתו היתה לסנטז חומרים דמויי THC שישמשו בהמשך לבדיקות שימוש במריחואנה. “באותם ימים שילמה הרשות כ-50,000$ דולר לגרם,” הוא מספר. מחקרו הוביל בסופו של דבר לפיתוח של למעלה מ-450 רכיבים כימיים המדמים את פעולת ה-THC. אחד הרכיבים הפעילים החזקים ביותר, וגם אחד הקלים ביותר להכנה, הוא JWH-018, אשר לדבריו של האפמן חזק פי 10 יותר מ-THC. “זה כמו לשחק רולטה רוסית – בגלל שאתה פשוט לא יכול לדעת מה עומד לקרות,” אמר.

השבוע, במהלך ראיון לרשת חדשות בניו זילנד, סיפר האפמן בן ה-80 כי כאשר המציא את אותם חומרים בשנת 1984 בעקבות דרישת הממשל כאמור, לא העריך כי הם יגיעו לשימוש ציבורי. “החומרים הללו ממכרים ביותר, גורמים להזיות והתקפים פסיכוטיים ומובילים לאובדנות,” הוא אומר. “פיתחנו אותם רק ככלי מחקר. זה היה בשביל המדע ומעולם לא היתה כוונה לעשות בהם שימוש – לא לרפואה ולא לשימוש של בני אדם או בעלי חיים אחרים.”

ראו עוד: האמת על נייס גאי וסמי פיצוציות – מהאיש שהמציא אותם
ראו עוד: קניית נייס גאי באינטרנט – כל אחד יכול
ראו עוד: עזבו את מיסטר נייס גאיי בשקט!
ראו עוד: מה הקשר בין חוק סמי הפיצוציות לרדיפת הנאצים?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט