מלגות קנאביס: סטודנטים בקולורדו יקבלו מימון מרווחי הלגליזציה

שיפוץ אתרים, פיתוח תשתיות ומלגות קנאביס לסטודנטים: לראשונה מאז אושרו חוקי הלגליזציה יוכלו סטודנטים מעוטי יכולת במחוז פואבלו שבקולורדו לקבל מלגת מימון ללימודים גבוהים על חשבון המיסים שנכנסו משוק הקנאביס החוקי. את ההחלטה להעלות את המיסים לטובת הסטודנטים קיבלו תושבי המחוז בהצבעה דמוקרטית.

תושבי מחוז פואבלו (Pueblo County), השוכן במדינת קולורדו, ארה"ב, ובו גדלים שדות הקנאביס הגדולים ביותר בארה"ב, הצביעו ביום ד' האחרון בעד הצעת חוק להעלאת מיסוי הקנאביס החוקי הנמכר במחוז. תושבי המחוז בחרו להשתמש בכסף שנאסף מרווחי מיסוי שוק הקנאביס החוקי המשגשג, למימון מלגות לימודים גבוהים עבור צעירים תושבי המחוז, כך על פי הדיווח.

מחוז פואבלו שבדרום מדינת קולורדו
מחוז פואבלו שבדרום מדינת קולורדו

מלגות קנאביס

בעקבות תוצאות ההצבעה על החוק, שאושר ברוב של 60%, החל מהחודש הקרוב יעלה המס המחוזי על מוצרי קנאביס מ-15% ל-20%, מה שיותיר 5% נוספים מתקציב המיסוי שיכנסו לקרן מיוחדת שהקימו הרשויות המחוזיות.

מזכיר המחוז מסר על פי הדיווח כי החל משנת 2017 תחל הקרן לחלק מלגות אקדמיות לצעירים תושבי המחוז שיהיו מעוניינים ללמוד באחד משני הקולג'ים הציבוריים במחוז. נכון להיום, זוהי התוכנית הראשונה מסוגה בארה"ב וככל הנראה גם בעולם כולו.

ההצעה החדשה נתקבלה בזכות דרישת הועד המחוזי לאפשר ליותר צעירים לקבל הזדמנות שווה וללמוד על חשבון התעשייה שהולכת ופורחת. עם זאת, המלגות החדשות לא מחייבות את התלמידים למקצוע מסוים שקשור בהכרח לעולם הקנאביס.

שדות הקנאביס הגדולים ביותר בארה"ב
במחוז פואבלו נמצאים שדות הקנאביס הגדולים ביותר בארה"ב

עד שנת 2020 צפויה הקרן להגיע להיקף של כ-5 מיליון דולר באופן קבוע ושוטף, ולספק מלגות של לפחות אלף דולר בשנה למאות צעירים מעוטי יכולת במחוז המאכלס כ-160 אלף תושבים. על פי הערכות, במחזור הראשון, אליו נפתחת ההרשמה כבר עכשיו, יישתתפו כ-400 תלמידים.

תרומה לענף הרפואה

תחת ההצעה החדשה, לפחות 50% מכספי המיסים שיגוייסו יהיו מושקעים בקרן המלגות, במיוחד במחזורים הראשונים עד שנת 2020. לאחר מכן ישנה אפשרות שחלק מהכספים יועבר לטובת מחקר ופיתוח בתעשיית הקנאביס הרפואי במדינה.

כמו כן חלק מהכסף צפוי להיות מועבר לפיתוח תשתיות במדינה, עם דגש על שדרוג מסלולי טיולים ודרכים, שיפוץ אתרים היסטוריים ופרויקטים חברתיים נוספים.

שדה קנאביס במחוז פואבלו שבמדינת קולורדו, ארה"ב
תעשיית הקנאביס הפורחת תאפשר למאות צעירים לקבל לימודים גבוהים

ראו עוד:
עתיד ירוק: וושינגטון תרוויח מיליארד דולר ב-4 שנים – מקנאביס
מושל קולורדו בישראל: "הובילו עמנו את מהפכת הקנאביס – ותרוויחו הון עתק"
קנאביס הכניס לקולורדו יותר מיסים מאלכוהול – התושבים מקבלים כסף בחזרה


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט