מלאווי אישרה הקמת ענף קנאביס רפואי

אפריקה הופכת אט אט למרכז לגידול וייצור קנאביס, בינתיים למטרות רפואיות. השבוע הצטרפה מדינה שישית במספר, מלאווי, לרשימת המדינות שאישרו הקמת פעילות כזו ביבשת השחורה.

מלאווי הפכה השבוע למדינה ה-6 באפריקה שמאשרת הקמת ענף קנאביס רפואי כולל גידול מסחרי וייצוא לחו"ל, אחרי שעשו זאת קודם המדינות דרום אפריקה, לסוטו, זימבבואה, זמביה ואוגנדה.

שלשום (חמישי) אישר הפרלמנט של מלאווי את הצעת החוק שהגיש שר החקלאות קונדווני ננקומווה, שהפכה את הגידול והייצור של קנאביס למטרות רפואיות לחוקי, כך על פי הדיווח.

היתרון הגדול של אפריקה בתחום הקנאביס הרפואי, ממנו חוששות גם חברות קנאביס ישראליות, הוא תנאי האקלים המצוינים לגידול קנאביס וכח עבודה זול במיוחד בעזרתם אפריקה יכולה להציע מחירים נמוכים בהרבה בתחרות על השוק האירופאי.

עם זאת, אירופה לא ממהרת לרכוש סחורה אפריקאית, גם אם לכאורה עומדת בתקני ייצור נאותים. סוגיה זו תתבהר בשנים הקרובות. בינתיים יש חברה ישראלית אחת, "טוגדר", שפועלת באוגנדה ומקווה בקרוב לייצר משם לישראל ולאירופה.

חברת "אינבגרו" (Invegrow) היא הראשונה שקיבלה היתר לפעילות בתחום הקנאביס, בעיקר למחקר, לאחר שמלאווי אישרה בשנת 2015 את הגידול והייצור של קנאביס המפ, כלומר כזה שמכיל מעט THC.

מלאווי היא המקור של זן הקנאביס המפורסם "מלאווי גולד". עלייה משמעותית בביקוש ל"מלאווי גולד" נרשמה במהלך שנות השבעים, כאשר תיירים מערביים חזרו הביתה עם הבשורה על הסאטיבה המשובחת ממזרח אפריקה.

בשנות התשעים חלה עלייה נוספת בתפוצה של הזן לאחר שמבריחים מניגריה ומדינות נוספות באפריקה גילו את הפוטנציאל הרווחי של הפצת ה"מלאווי גולד" לשווקים בינלאומיים ברחבי העולם.

הפופולאריות בקרב התיירים והערך הרב שיש לקנאביס (הנקרא בעגה המקומית "צ'אמבה" – Chamba – הכניסו את הזן לרשימת "שלושת ה-C הגדולים" שמלאווי מייצאת לעולם, לצד “Chmbo” – דג אמנון וכן “Combe” – סוג של תה מקומי.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט