מכת פשיטות על בתי גידול ועלייה במחירי המריחואנה והחשיש בישראל

הגדר שהוקמה בגבול סיני מקשה לא רק על המסתננים מאפריקה אלא גם על הברחות, מה שגורם למחירי החשיש והמריחואנה להרקיע שחקים. אבל אין וואקום – וגידול הצמחים עובר מסיני למעבדות ביתיות. כתבה בנושא שודרה אמש בחדשות ערוץ 2.

מזה מספר חודשים שצרכני הקנאביס בישראל חווים “יובש” קשה במיוחד – תפיסות של נסיונות העברת חשיש לארץ הובילו לעלייה במחירים שבהתאם הובילה לעלייה בתופעת הגידולים הביתיים.

רמזים ליובש המתקרב בשוק הקנאביס קיבלנו עוד בחודש ספטמבר 2012 כש-700 ק”ג חשיש נתפסו באזור ‘עזוז’ שבדרום. בהמשך נתפסו 275 ק”ג בגבול ישראל-מצרים, 6 ק”ג חשיש נוספים בדירה בכפר סבא ו-35 סוליות חשיש בראשון לציון.

תפיסות אלו ואחרות של משלוחי חשיש, הובילו לעלייה מיידית במחירים ולמעבר לגידול מריחואנה בבתים פרטיים. המשטרה עושה מאמצים כבירים במהלך החודשים האחרונים, ומקבלת עזרה גם מחברת החשמל, למיגור התופעה ופשיטות על בתי גידול מריחואנה מתרחשות חדשות לבקרים בכל רחבי הארץ.

בחצי השנה האחרונה לבדה תפסו שוטרי מחוז מרכז מעל ל-10 חדרי גידול מריחואנה. לפני שלושה שבועות למשל נתפסה חממה עם 31 שתילי מריחואנה בישוב ספיר ולפני שבועיים נתפסו שתילי מריחואנה במשקל של 100 ק”ג ובשווי מוערך של כחמישה מיליון ש”ח בוילה ביישוב עתלית. רק בשבוע שעבר דווח כי נתפס באשדוד אדם שגידל 300 שתילי מריחואנה על גג בניין מגורים.

“בגלל הסגירה של הגבול הדרומי עם מצרים יש ירידה באספקת החשיש והמריחואנה לישראל”, אומר סנ”צ דרור אסרף, ראש מפלג המודיעין של ימ”ר מרכז. “יש דרישה בשוק, הביקוש קיים ולכן יש גידול במספר המעבדות. בחצי שנה האחרונה תפסנו מעל ל-10 מעבדות דומות”.

תפיסות אלו הובילו לעלייה חדה במחירי המריחואנה והחשיש בישראל. מריחואנה מגידול ביתי, שעלתה בשנה שעברה 60 עד 70 ש”ח לגרם, עולה היום עד ל-120 ש”ח לגרם! סוליית חשיש שנמכרה בשנה שעברה ב-250 עד 300 ש”ח, נמכרת היום ב-400 ש”ח ויותר. לפירוט מחירי המריחואנה והחשיש בישראל לחצו כאן.

היובש לא ייגמר בקרוב: 22 טון חשיש נתפסו על ידי משטרת מצרים

צפו בכתבה ששודרה אמש בחדשות 2:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר