מגלגל...

מכת ברק: האם חברת ‘קנדוק’ שיקרה למשקיעים מחו”ל?

חברת הקנאביס הרפואי בראשה עומד ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק יוצרת בפני משקיעים את הרושם כי בידיה תקן למפעל קנאביס וכי היא מחזיקה במידע המבוסס על ניסויים קליניים שביצעה, אך לא כך הדבר. המידע נחשף במצגת סודית של החברה לבנקים.

על פי מצגת סודית של חברת הקנאביס הרפואי ‘קנדוק’ שהוצגה לבנקים אמריקאיים ונחשפה לאחרונה, נראה שבניסיון לגייס כספים החברה אולי מציגה לכאורה נתוני שווא למשקיעים, כך לטענת כתב דה-מרקר גיא ארז.

שיטה זו של הצגת מידע על חברה בורסאית בלשון הווה במקום בלשון עתיד נחשפה כאן במגזין קנאביס פעמים רבות בעבר, בדרך כלל אצל חברות מתחילות שעושות את צעדיהן הראשונים בענף ומנסות לגייס הון התחלתי.

‘קנדוק’, הנסחרת בבורסה בשם ‘אינטרקיור’ ושבראשה עומד כעת ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, היא אמנם חברת הקנאביס הפעילה מהקטנות ביותר בישראל, אך דווקא זו ששווה הכי הרבה בבורסה – מעל מיליארד ש”ח.

לאחר החשיפה שלנו אמש על כך שבחברה ניסו לכאורה להימנע מלקלוט מטופלים חדשים, אולי לפי חלק מהתגובות על מנת לשמור על הסחורה שבמחסנים עבור ייצוא, נחשף כעת מידע מענין נוסף – מצגת סודית של החברה עם נתונים בלתי מדוייקים לכאורה.

לטענת ארז במצגת יוצרים מנהלי קנדוק/אינטרקיור מצג כאילו הם מחזיקים בתקן IMC-GMP למפעל קנאביס – תקן שהוא שווה הערך הגדול ביותר בשרשרת הייצור של קנאביס באסדרה החדשה – אשר בו מחזיקות רק שלוש חברות שקנדוק היא לא אחת מהן.

במצגת נטען עוד ע”י קנדוק כי ביצעה ניסויים קליניים במטופלי קנאביס רפואי באישור ועדת הלסינקי, על אף שכפי הנראה הדבר אינו נכון מאחר ואינו מופיע באתר משרד הבריאות באופן רשמי. משרד הבריאות עצמו סירב להתייחס לנושא והחברה לא הציגה אישורים לכך גם היא.

ארז טוען עוד כי המידע שמציגה קנדוק למשקיעים בחו”ל שונה באופן מהותי לכאורה מזה שהיא חושפת כאן בישראל – מה שעלול להוות לדבריו עבירה על חוק ניירות ערך הקובע כי “חל איסור פרסום מידע טרם הגשתו לרשות”. לדבריו אורכה בחו”ל (30 עמודים) לעומת אורכה בישראל (9 עמודים בלבד).

עוד טוען ארז כי “קנדוק מציגה עצמה כאחת מחלוצות ענף הקנאביס לשימוש רפואי, שפועלת בישראל בכל שרשרת הערך ברישיון משרד הבריאות יותר מ–10 שנים, כשבפועל יש לחברה מתחם גידול של כ-5 דונמים בלבד והכנסותיה במחצית הראשונה של 2018 ממטופלים בישראל הסתכמו ב–3.1 מיליון שקל בלבד”.

את חברת ‘קנדוק’ רכשה לאחרונה החברה הציבורית ‘אינטרקיור’, הנמצאת בשליטתו של אלכס רבינוביץ’ (35%), שגייס לשדרת הניהול את אהוד ברק לתפקיד יו”ר, את האלוף במיל’ ניצן אלון אשר מונה למנכ”ל ואת אלון נוימן מייסד WeWork.

תגובת החברה: “כחלק מהליך ההנפקה המובנה בנאסד”ק שיתפה תחת כתב סודיות בנקים אמריקאיים מובילים בחלקים סודיים מאסטרגיית הצמיחה. החברה התקשרה בהסכם לקבלת שירותי ייצור למגוון מוצרי הקנאביס עם שתי חברות ישראליות בעלות מפעלים, לאחת הוענק על ידי היק”ר תקן IMC-GMP והשניה קיבלה אישור זמני. אינטרקיור (קנדוק) מנוהלת בשקיפות מלאה. קנדוק מתכננת ניסויים קליניים שיבצעו לראשונה על מוצריה בתקן GMP בשיתוף פעולה עם מיטב החוקרים והמרכזים הרפואים. יעדים אלו נמצאים בתהליכי מימוש מתקדמים”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר