מגלגל...

הסטודנטים ליו”ר ההתאחדות: “פעל למען הפסקת ההפללה”

חברי ארגון הסטודנטים החדש “כיוון בקמפוס”, שהושק רשמית לפני שלושה שבועות ועורר גלים במספר מכללות ואוניברסיטאות, פנו היום במכתב ליו”ר התאחדות הסטודנטים בבקשה להצטרף למאבק להפסקת הפללת צרכני הקנאביס. “ההתאחדות צריכה להגן על זכויותיהם של 40% מהקהל אותו היא אמורה לייצג”, כותבים חברי הארגון במכתב.

איתי גרינברג מייסד כיוון בקמפוס
איתי גרינברג – רכז ראשי וראש תא בן גוריון

חברי ארגון הסטודנטים החדש כיוון בקמפוס, אשר הושק רשמית לפני שלושה שבועות במטרה לאחד את קהל הסטודנטים לפעול למען הבאת הלגליזציה, פנו היום אל מטרתם הראשונה: יו”ר התאחדות הסטודנטים גלעד ארדיטי, באמצעות מכתב רשמי מטעם הארגון שנשלח אליו הערב.

“התאחדות הסטודנטים פועלת בנושאים רבים וחשובים כמו השכלה טובה, הורדת יוקר המחייה ואפילו למען פנסיה לסטודנטים”, כותבים חברי הארגון בפתיחת המכתב, “אך עדיין ישנו נושא שאינו מקבל מספיק תשומת לב: שינוי החקיקה והפסקת מדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל.”

במכתב, מפצירים חברי הארגון בארדיטי להעלות את נושא הפסקת ההפללה על סדר יומה של ההתאחדות, כבר מרגע פתיחת שנת הלימודים, וכן קוראים להתאחדות “להגן על זכויותיהם של 40% מקהל אותו היא אמורה לייצג”, שכן על פי סקר של הרשות למלחמה בסמים נמצא כי כ-40% מהסטודנטים בישראל צורכים קנאביס להנאתם.

גלעד ארדיטי - יו"ר התאחדות הסטודנטים
גלעד ארדיטי – יו”ר התאחדות הסטודנטים צילום: צבי אוסופסקי

“קיבלנו את הפניה של “כיוון בקמפוס” וכמובן שנשמח לשבת עם נציגיהם עוד בשבועות הקרובים ולראות את הנתונים שאספו בנושא.” כך מסר לנו גלעד ארדיטי בתגובה. כמו כן, הוא הוסיף כי “התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות מייצגת את כלל הציבור הסטודנטיאלי, ובשם כך נעשתה פנייה רשמית לסטודנטים במסגרת “סקר הסטודנט הארצי” שנעשה בשיתוף עם בשיתוף עם מכון ‘מאגר מוחות‘, שנועדה כדי לברר את דעתם בנושא.”

לסיום, הוסיף גלעד כי באופן אישי הוא “מאמין שאין לשפוט סוגיות על פי הסטראוטיפים סביבם ושיש לגשת לגופו של עניין.”

מאה פעילים חדשים – תוך שלושה שבועות

שלושה שבועות לאחר פתיחת ההרשמה באתר, מעל מאה פעילים מכל רחבי הארץ מיהרו להצטרף לארגון ותוך זמן קצר נחנכו 8 תאים סטודנטיאליים חדשים במספר מכללות ואוניברסיטאות שונות. ההרשמה ההמונית עוררה באזז בקהילות הסטודנטים השונות ושמה את הארגון הטרי על המפה לקראת שנת הלימודים הקרובה.

“כבר מרגע ההשקה הרגשנו את הפידבק החיובי ברשת ואת תגובתם של הסטודנטים בשטח אשר נלהבים להירתם למאבק החשוב”, אומר לנו איתי גרינברג, ראש תא בן גוריון והרכז הארצי של הארגון. “לדעתי אנחנו נוכיח יכולת ליצור שינוי גדול בתקופת זמן קצרה ונגיע למטרה שהיום הינה ברת השגה לחלוטין.”

“תאים חדשים שנפתחים הם ממש לא עניין של מה בכך”, הוסיף בצלאל חלימי, ראש תא האונ’ העברית. “זה אומר שפעילים באוניברסיטאות השונות לוקחים על עצמם אחריות גדולה לעתיד של הארגון ופועלים לקידום עשייה בשטח שכוללת גם החתמה על עצומות ופנייה לח”כים מבולבלים לפני הצבעות. אנחנו נלחמים באחד המאבקים הכי רלוונטיים לתקופתנו ובפעם הראשונה יש סיכוי מצוין להגיע למטרה.”

כיוון בקמפוס - 11 תאים ברחבי הארץ
כיוון בקמפוס – 11 תאים סטודנטיאליים ברחבי הארץ

שינוי עכשיו

“לדעתי ההתאחדות הארצית צריכה לקחת חלק במאבק למען הפסקת מדיניות הפללת צרכני הקנאביס, משום שעישון קנאביס מהווה חלק מנורמה חברתית בקרב צעירי ישראל ובקרב ציבור הסטודנטים בפרט”, כך מסרה לנו שריאל חי, ראש תא חדש שקם לאחרונה במרכז האקדמי באור יהודה, “במדינות רבות בעולם הוכח שלגיליזציה ואי הפללה תורמים לשגשוג כלכלי והפחתת התיקים הפלילים, ועכשיו הגיע תורנו לרצות שינוי.”

“מבחינה כמותית וכן מבחינת זמינות לפעילות, הסטודנטים יכולים לעשות שינוי דרמאטי בכל הקשור למאבק להסדרת שוק הקנאביס”, אומר עו”ד דקל-דוד עוזר, היועץ האסטרטגי של הארגון. “מהלך בקרב הסטודנטים בארץ התבקש כבר מזה תקופה ארוכה ואני שמח להיות שותף בייזום והקמת התנועה.”

ההרשמה לארגון “כיוון בקמפוס”באתר הבית או בדף הפייסבוק

ראו גם:
רץ ברשת: שקית המריחואנה של ינון מגל
אונ’ חיפה בדקה: כמה קנאביס מעשן ישראלי ביום?
חדש באוניברסיטת דנוור: פרופסור למריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר