מכר 2 ק”ג קנאביס לשוטר סמוי – שוחרר בעונש קל

השופט שמואל הרבסט גזר עבודות שירות לתועלת הציבור על תושב ירושלים בן 62 שמכר 2 קילוגרם קנאביס לשוטר סמוי. 'הבא להיטהר - מסייעין בידו', נימק את החלטתו.

ר’, תושב ירושלים בן 62, נעצר עם 2 קילוגרם קנאביס ברכבו לקראת עסקה בה אמור היה למכור את הסחורה לשוטר סמוי שהתחזה ללקוח.

שמואל הרבסט
השופט שמואל הרבסט (תמונה באדיבות אתר בתי המשפט)

השניים נפגשו בתחנת דלק שם הציג ר’ לשוטר הסמוי את שקיות הקנאביס ששכבו בתא המטען של רכבו.

השוטר פתח את השקיות, התרשם ומסר את הכסף המזומן לר’. בזמן שזה סופר את הכסף קפצו בלשי ימ”ר ירושלים ועצרו אותו בחשד לסחר בסמים.

למרות העבירה הנחשבת לחמורה החליט שופט בית משפט השלום בירושלים, שמואל הרבסט, להטיל על ר’ עונש קל יחסית בדמות עבודות של”צ בהיקף של 250 שעות לאחר שהרשיעו רק בהחזקת סם שלא לצריכה עצמית.

מה שסייע לר’ לזכות לעונש הקל הוא טענה שהציג בחקירתו לפיה שקית הקנאביס שנמכרה לשוטר נמסרה לו עוד קודם על ידי אדם אחר. טענה זו לא נבדקה כלל על ידי המשטרה, מה שהוביל את הפרקליטות להסכים לפשרה ולמחיקת כל שלב המכירה מכתב האישום.

לפיכך כאמור הואשם ר’ רק בהחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, הודה בעבירה והתחרט על מעשיו.

בעוד הפרקליטות דרשה להטיל על ר’ עונש מאסר בפועל, תסקיר של שירות המבחן המליץ על עונש קל בלבד של עבודות של”צ, זאת לנוכח חרטתו הכנה של הנאשם והטיפול שעבר מאז ביצוע העבירה.

השופט הרבסט הסכים עם סניגוריו של ר’, עו”ד איתן כבריאן ועו”ד יניב פרץ, וציין בהחלטתו כי במקרה הזה שיקולי השיקום גוברים על האינטרס הציבורי.

איתן כבריאן יניב פרץ
עורכי הדין איתן כבריאן ויניב פרץ

“אני סבור כי זה הזמן לפתוח לו (לנאשם) פתח, ולו קטן, כדי להחזירו לתחום הנורמטיבי, לצידה של המערכת ולא כנגדה,” כתב השופט והוסיף כי “הבא להיטהר – מסייעין בידו”.

מלבד עבודות של”צ הטיל השופט הרבסט על הנאשם גם חמישה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 5,000 שקל.

אין זו הפעם הראשונה בה השופט הרבסט מטיל עונשים קלים יחסית בגין עבירות קנאביס. בשנה שעברה שיחרר בעבודות שירות ישראלי שנתפס עם 8 ק”ג חשיש ובתחילת השנה שיחרר ללא הרשעה נאשם אחר שנתפס מגדל 9 צמחי קנאביס בביתו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר