מכחול לירוק: 5 סיבות לכך שמשטרת ישראל צריכה לתמוך בלגליזציה

כאשר מדובר בתמיכה בשחרור הצמח, המשטרה היא לא המקום הראשון שתחפשו בו. למרות זאת, יותר ויותר שוטרים בעולם מבינים שהדרך הנכונה היא לגליזציה. משטרת ישראל – הנה 5 סיבות למה לכם לרצות לגליזציה.

מאמר מקור: קריסטן גוון

כחולי המדים נדמים לכולנו כאלו העומדים באופן ברור כנגד שחרורו של צמח המריחואנה, אך בעת האחרונה מתחילות הרוחות לנשוב בכיוונים אחרים, כאשר נראה כי צדקת הדרך מתחילה לחלחל אל הציבור כולו, כולל אל תוך המשטרה בעצמה.

בארה"ב למשל, מספר גדול מאד של שוטרים חברים בפרוייקט Marijuana Majority (פרוייקט המקור שהיווה השראה לפרוייקט 'נורמטיביים' הישראלי) ובארגון LEAP, המאגד אנשי חוק התומכים בביטול האיסור על מריחואנה. הדעה הרווחת בקרב חברי ארגונים אלו היא שהקלה בפקודות הסמים תאפשר להם להגשים טוב יותר את המטרה האמיתית של המשטרה, שהיא כמובן הגנה על שלום וביטחון הציבור.

משטרת ישראל היקרה, הנה 5 סיבות למה גם אתם צריכים להיות בעד לגליזציה:

1. שמירה על ביטחון הציבור – בשביל זה אתם פה

מריחואנה לא חוקית יוצרת שוק שחור. הסביבה העבריינית, בניגוד למריחואנה עצמה, עלולה לפגוע באזרחים הנחשפים אליה בעל כורחם בכדי להשיג מעט פרחים.

"בתקופת השירות שלי בגבול עם מקסיקו, החרמנו כמויות אדירות של מריחואנה שנועדה לעבור לשטח ארה"ב," מספר ג'יימס חוסה, סוכן מיוחד במחלקה לבטחון המולדת של ארה"ב. "התחרות סביב מוצר לא חוקי והפוטנציאל הכלכלי שלו מובילה לאלימות שגולשת עתה גם לתוך אמריקה הצפונית. אנו מעריכים שהקרטל המקסיקני, בזכות המריחואנה, פועל היום ביותר מ-1000 ערים בארה"ב."

ראו: סוחרי הסמים במקסיקו: "מקווים שתבוטל הלגליזציה – זה פוגע בעסקים"
ראו: ותודה למלחמה בסמים: כך נראה ביתו של סוחר סמים מקסיקני

הלגליזציה תחסל את כל השוק השחור הישראלי המתנהל סביב המריחואנה ותמנע מעוד אזרחים תמימים להיפגע.

2. שוטרים אמיתיים נלחמים בפשעים – לא בילד עם פרח

"בעשור האחרון ביצענו יותר מ-7 מיליון מעצרים הקשורים למריחואנה, כאשר 88 אחוז מהם היו על החזקה בלבד. ב-2010 בלבד בזבזנו מעל 3.6 מיליארד דולר במלחמה הזו, וזה הרבה יותר מדי זמן וכסף שהלכו לפח," אומר נורם סטמפר, מפכ"ל משטרת סיאטל לשעבר.

גם משטרת ישראל מבזבזת הררי כספים מיותרים, שעות אדם אינסופיות, דלק ועצבים, ואף גורמת טראומה לצעירים ולקטינים. כל זאת בכדי למנוע (ובפועל אפילו לא באמת למנוע) מאזרחים לצרוך פרח לא מסוכן אשר אין בצריכתו שום מימד של פגיעה ציבורית.

ראו: כמה שווה לגליזציה של קנאביס בישראל?
ראו: כמה (באמת) שווה לגליזציה של קנאביס בישראל?

שוטרים אמיתיים רוצים קריירה ורוצים להתעסק בפשע אמיתי. ובוודאי גם לכם נמאס לשחק במשחקי החתול והעכבר הטיפשיים הללו.

3. שוטרים צריכים לשאוף ליחס טוב עם הקהילה

"מעצרים רבים הקשורים למריחואנה, בעיקר כאלו שמעורבים בהם אנשים שחומי עור, מובילים ליצירת סביבה עויינת כלפי המשטרה," אומר ניל פרנקלין, שוטר במחלק הסמים של בולטימור, ארה"ב. "לגליזציה תפחית את כל ההיתקלויות הבלתי נעימות הללו ותאפשר לנו לחדש כמה גשרים שנשברו בינינו לבין הקהילה. במיוחד בשכבות החלשות שלה."

ראו: האופי הגזעני של המלחמה בסמים
צפו: שוטרים עושים חיפוש ברכב בניגוד לחוק – בגלל שיער ארוך

גם שוטר ישראלי רוצה שיחייכו אליו ברחוב ויקבלו אותו בכבוד, לא? לגליזציה תקרב לבבות בין כולם, ותבטל את הסיבה שבגללה מרגישים אזרחים רבים בוז כלפי המשטרה. משטרה שלא נלחמת במריחואנה תקבל תמיכה וכבוד גדולים הרבה יותר מאזרחי המדינה.

4. המלחמה בסמים מציגה את הצד הרע של המשטרה

היום כבר כולם יודעים, ברגע שישנו תקל ולו הכי קטן עם המשטרה, מיד שולפים שני הצדדים את המצלמות.

המלחמה בסמים גורמת לשוטרים לערוך לעיתים חיפושים לא חוקיים על גופם או בכליהם של אזרחים אשר אינם מודעים לזכויותיהם, ובהפגנות הקיצוניות המצב עלול להגיע אפילו לאלימות פיזית שעשוייה להיות לא חוקית ובגדר שימוש מופרז בכוח של שוטר על אזרח. דבר כזה שמופיע בצילום עלול לגרום למשטרה מבוכה רבה, נזק תדמיתי ואף חשיפה לתביעה משפטית.

ראו: חיפוש לא חוקי: 4 משפטי קסם להתמודדות עם שוטרים
ראו: נאשם בהחזקת 37 גרם מריחואנה – זוכה בגלל חיפוש לא חוקי

שוטרים יקרים, לא נמאס לכם ללכת על ביצים ולדאוג מכל מצלמה שלופה? אתם רוצים להיראות טוב ומבזבזים הרבה אנרגיות וכסף על יח"צ. בוודאי תעדיפו מראש להימנע מכל הבלאגן הזה.

5. המשטרה רוצה למנוע מקטינים להשתמש בסמים

המשטרה מעוניינת למנוע מקטינים לצרוך סמים ובעיקר להיפגע מהם, אך המלחמה במריחואנה לא עוזרת להתקרב ליעדים אלו ואף להפך. לגליזציה תאפשר היטל הגבלות חוקיות (למשל הגבלת גיל לרכישה) על המוצר, ובנוסף תאפשר לקיים בקרה תמידית על טיבו ואיכותו, מה שימנע מחומרים מפוקפקים ומסוכנים מלהסתובב בשוק.

ראו: יותר לגליזציה – פחות בני נוער משתמשים במריחואנה

מלבד זאת, הצפה של השוק במריחואנה חוקית ונגישה לכולם, תוריד (באופן שכבר הוכח מבחינה מספרית בחו"ל) את מספרם של אלו הפונים לסמים קשים. אם יותר מריחואנה תהיה זמינה בשוק, הקטינים שגם ככה מתכוונים להתנסות בסמים יבחרו בה ולא בסמי פיצוציות או בדברים גרועים מכך.

אז הנה, משטרת ישראל, חמש סיבות טובות לשקול מחדש את עמדתכם. לגליזציה תקרב לבבות. עכשיו הכדור בידיים שלכם…

ראו גם: הסגיר עצמו למשטרה: "אני סוחר בסמים"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט