מכה לנושי יוניבו: גרינקום מציעה רק מיליון ש”ח עבור המפעל ובית המסחר

אחרי שהעסקה למכירת המפעל ובית המסחר של יוניבו לנציגי חברת ג'ובה בשווי של כ-10 מיליון ש"ח התפוצצה, חברת גרינקום הגישה השבוע הצעה משלה בגובה 1 מיליון ש"ח בלבד. מדובר בירידת ערך חדה שתפגע בנושים של יוניבו הנמצאת בהליכי פשיטת רגל

חברת גרינקום, בעלת חוות גידול קנאביס, הגישה הצעה רשמית לנאמני חברת יוניבו הנמצאת בהליכי פשיטת רגל, לרכישת המפעל ובית המסחר שבבעלותה, בעבור סכום נמוך במיוחד: 1 מיליון ש”ח.

ההצעה הנמוכה כל כך, באה כנראה בעקבות כשלון ניסיונותיה הקודמים של יוניבו למכור את הנכסים הללו לחברות אחרות, בהן למשל חברת ג’ובה שרק לפני פחות מחצי שנה הציעה כזכור שווי של כ-10 מיליון ש”ח בעבור אותם הנכסים.

בחודשים האחרונים, על רקע קריסת עוד חברות, ירד משמעותית שווי הנכסים בענף הקנאביס, ורק לאחרונה נמכרו שני נכסים דומים – מפעל ובית מסחר של חברת דרך לחיים – לחברת שיח מדיקל בעבור כ-2.3 מיליון ש”ח בלבד.

הצעת רכישת מפעל ובית מסחר יוניבו על ידי גרינקום בעבור 1 מיליון ש"ח
הצעת רכישת מפעל ובית מסחר יוניבו על ידי גרינקום בעבור 1 מיליון ש”ח

סיבה נוספת למחיר הנמוך כל-כך המוצע כעת על ידי גרינקום בעבור המפעל ובית המסחר של יוניבו, היא כנראה העובדה שהיחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) הקפיאה לאחרונה את רישיונות העיסוק שלהם, כך נודע למגזין קנאביס השבוע.

יוניבו, חברה ציבורית הנסחרת בבורסה שלאחרונה הופסק המסחר בה בעקבות הליך פשיטת הרגל, לא דיווחה אגב על הקפאת הרישיונות לבורסה, לטענתה מכיוון שהמפעל ובית המסחר גם ככה הפסיקו פעילות כך שאין לכך משמעות מהותית.

החברה המציעה, גרינקום, הינה בבעלות משפחת קומרז מהמושב כפר אחים ומנוהלת על ידי שרון קומרז – פושט רגל לשעבר שהורשע בעבירות בנייה והיה חשוד במעורבות בהברחת 150,000 סיגריות מזויפות במכולות דרך מחסן של המכס.

רכישת המפעל ובית המסחר, אם אכן תושלם ובתנאי שהיק”ר ישיב את הרישיונות שהוקפאו, תאפשר לחברת גרינקום לארוז ולהפיץ את מוצרי המותג שלה בעצמה, מה שיביא לה לחיסכון בהוצאות שהיא משלמת כיום לאחרים.

יוניבו זן טיטן - ייבוא
סחורה במחסני מפעל יוניבו – יימכר לחברת גרינקום?

המשמעות העיקרית של מכירה בסכום נמוך שכזה, היא תשלום אפסי לנושים של יוניבו, שבמסגרת הליכי פשיטת הרגל מצויה בחובות של יותר מ-60 מיליון שקלים ולא ברור כיצד היא תצליח להחזיר סכומים אלו.

בין נושי החברה נמצאים בעיקר בעלי האג”ח, שחלק ניכר מהם הם כמובן קרנות הפנסיה של הציבור, ומלבדם בעיקר בנק מזרחי, וכמה חברות קטנות, ספקי שירות של יוניבו, כמו חברת אמינולאב, חברת דוקרט, חברת G&I ועוד.

אם יימכרו המפעל ובית המסחר לבסוף, הנכס היחידי שיישאר בידי יוניבו הוא 51% מחוות הקנאביס “חוות עמית” שבמושב רנן, שגם היא על פי הערכות בשוק עדיין הפסדית וגם אם תימכר לא צפוייה להימכר בסכום מאוד גבוה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר