התובע הכללי הבא של ארה”ב מתנגד חריף ללגליזציה

“ליידי גאגא הודתה שהיא מכורה לזה,” אומר התובע הכללי הבא של ארה”ב, אחד ממתנגדי הלגליזציה הגדולים ביותר, שמונה הבוקר על ידי הנשיא הנבחר דונלד טראמפ לתפקיד. הוא האיש שיהיה אחראי מעתה לאכיפת החוק מטעם הממשל הפדרלי.

נשיא ארה”ב הנבחר דונלד טראמפ מתחיל בסבב המינויים לתפקידי מפתח בממשל החדש, כשאחד מהם לפחות אינו מבשר טובות למאבק למען לגליזציה.

הבוקר (ו’) פירסם טראמפ כי ג’פרסון סשנס (Jeff Sessions), אחד המתנגדים הגדולים לשימוש בקנאביס, מונה לתפקיד התובע הכללי הבא של ארה”ב, שמתוקף תפקידו אחראי על אכיפת החוק מטעם הממשל הפדרלי.

דונאלד טראמפ ג'ף סשנס
דונאלד טראמפ נשיא ארה”ב הנבחר וג’ף סשנס התובע הכללי הבא

סשנס, 69, סנאטור רפובליקני במדינת אלבמה ולשעבר גם התובע הכללי שלה, נחשב לאחד הפוליטיקאים השמרנים ביותר בארה”ב ואף ספג לאורך השנים האשמות על גזענות.

“עלינו להעביר מסר ברור, שאנשים טובים לא מעשנים מריחואנה,” אמר בחודש אפריל השנה וציין כי אחת הסיבות לכך היא ש”ליידי גאגא הודתה שהיא מכורה לזה”.

“תנועת האיסור היא זו שהיתה חיובית והובילה לירידה, המאבק להטמעת ההבנה שהסם הזה הוא מסוכן, שאי אפשר לשחק עם זה,” אמר. “אנחנו זקוקים לאנשים בוגרים ואחראים בוושינגטון שידעו להגיד שמריחואנה זה לא משהו שצריך לעשות לו לגליזציה. להפך, צריך לצמצם את זה, מדובר בסכנה של ממש.”

“להפוך את זה למשהו מקובל ייצור ביקוש שיגרום לאנשים להתמכר או להיפגע באופן קשה,” הוסיף והביע תמיכה במדיניות קמפיין המלחמה בסמים ‘פשוט אמרו לא’ (Just Say No) שקידמו הנשיא רייגן ורעייתו בשנות ה-80.

את הדברים אמר לפני כחצי שנה במהלך שימוע בועדת הסמים בארה”ב (מדקה 37:00):

בשנת 1986 נדחה סשנס מתפקיד שופט לאחר שקולגות שלו העידו מול הקונגרס כי הוא נהג להתבדח בנוגע ל’קו קלוקס קלאן’ (KKK) ואמר שהוא חושב ש’הם לא כאלה גרועים, עד שגיליתי שהם מעשנים מריחואנה’.

“אם אתם חשים נוסטלגיה לימים בהם שחורים היו יודעים לשבת בשקט, גייז היו בארון, פליטים היו בלתי נראים ונשים נשארו במטבח, ג’פרסון סשנס הוא הבנאדם בשבילכם,” כינה אותו בעבר לואי גוטיירז חבר קונגרס מהמפלגה הדמוקרטית.

אמנם מדינות ארה”ב ממשיכות לאשר חוקי לגליזציה באופן עצמאי במשאלי עם, כולל ארבע מצטרפות חדשות בשבוע שעבר, אך נראה שמי שקיווה ללגליזציה ברמת הממשל הפדרלי יכול להנמיך את ציפיותיו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר