מגלגל...

מי יוביל את עלה ירוק בבחירות? רשם המפלגות שלח את הצדדים לביהמ”ש

היו"ר היוצא של המפלגה חתם על שיתוף פעולה עם נציגת מתנגדי חיסונים ועם נציג של תנועה איסלאמית חדשה, וטוען שהוא בעל הסמכות להגיש רשימת מועמדים לבחירות לכנסת ה-25. מייסד המפלגה טוען מנגד כי הוא בא-כח המפלגה ולכן רק הוא רשאי לעשות זאת. רשם המפלגות שלח הבוקר (ד') את הצדדים לבית המשפט

שני הצדדים הרבים על הבעלות על מפלגת עלה ירוק – מייסד המפלגה בועז וכטל והיו”ר הזמני היוצא עו”ד דקל חץ-דוד עוזר – לא הצליחו להגיע להבנות ופנו לרשם המפלגות כדי שיקבע מי מהם רשאי להגיש רשימת מועמדים בשם המפלגה.

בתשובה שניתנה הבוקר (ד’) ועותק ממנה הגיע למגזין קנאביס, קובע הרשם כי הוא אינו יכול להגיע להחלטה וכי על הצדדים לפנות לבית המשפט ולהציג עד 4.9.22 פסק דין הצהרתי שיבהיר למי שייכת המפלגה.

“במשרדנו התקבלו פניות מטעם עו”ד דקל חץ-דוד עוזר ומר בועז וכטל בעניינה של מפלגת עלה ירוק מהן עולה לכאורה כי בין השניים שוררת מחלוקת, כאשר כל אחד מהם טוען שהוא בא כוחה של המפלגה לעניין רשימת מועמדים,” כתבה עו”ד שולי אבני-שוהם, רשמת המפלגות, בתשובתה.

לדברי עו”ד אבני-שוהם, “עיון בתיק המפלגה ובפניותיהם של עו”ד חץ-דוד ומר וכטל, אינו מאפשר ליישב את הסתירה ואת הטענות הנוגדות ומאחר ואין ביכולתנו להכריע בסכסוך רק על סמך המסמכים שבפנינו, אין מנוס מהפניית הצדדים לבירור טענותיהם בבית המשפט”.

בועז וכטל (צילום: מוריס קנדיוטי)
בועז וכטל בצעירותו (צילום: מוריס קנדיוטי)

כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס בחודש שעבר, הסכסוך נתגלע כאשר היו”ר הזמני היוצא של המפלגה, עו”ד חץ-דוד עוזר, הודיע למייסד וכטל כי הוא מדיח אותו מתפקידו כחבר הנהלה ואף האשים אותו באי-סדרים. בין היתר, לטענת עו”ד עוזר, וכטל הפר את תקנון המפלגה בכך שהשתתף לפני כשלוש שנים בקמפיין של מפלגה אחרת (מרצ) בעת שעלה ירוק לא התמודדה בבחירות, ולכן ישנה עילה להדחתו.

בתגובה השיב וכטל כי הוא זה שרשום ברשם המפלגות כבא-כח המפלגה, וכי דווקא עו”ד עוזר הוא זה שמודח מהמפלגה. לדבריו, ההסכם שנחתם למינויו של עו”ד עוזר כיו”ר בשנה שעברה פקע ברגע שהוכרז על הליכה לבחירות, זאת על בסיס סעיף 7 להסכם ביניהם, לפיו “ככל שיוכרז על בחירות חדשות, המינוי (של עו”ד עוזר כיו”ר המפלגה) ייפסק”.

דקל חץ-דוד עוזר (צילום: הילה עז)
דקל חץ-דוד עוזר בהפגנת לגליזציה (צילום: הילה עז)

במהלך החודש שחלף מאז, ניסו הצדדים להגיע להבנות ביניהם, ללא הצלחה. וכטל הודיע כי הוא מוכן לאפשר לעו”ד עוזר להוביל את המפלגה בבחירות הקרובות לכנסת ה-25, רק בתנאי שעו”ד עוזר ימסור לו התחייבות חתומה שלא יצטרף בשום אופן לממשלה ברשות בנימין נתניהו, ושיהיה מחוייב לגוש השמאל.

לאחר שעו”ד עוזר סירב לדרישה, והבין לדבריו שאין סיכוי לפשרה בעניין זה, הוא החל לקיים הליכים רשמיים כביכול מטעם המפלגה, הכריז על הקמת טריבונל משפטי למפלגה ומינה אליו אנשים, הודיע על קיום בחירות שנערכו בחצר ביתו בסופן הוא נבחר כיו”ר, והחל בחתימה על הסכמי שיתוף פעולה עם קבוצות איסלאמיות ומתנגדי חיסונים.

בשלב זה כאמור נותר לצדדים להגיע להבנות או לפנות לבית המשפט. אם לא יעשו אחד משני הדברים, כך לדברי רשם המפלגות, המפלגה לא תוכל כנראה להתמודד בבחירות הקרובות. “ככל שלא יתקבל אצלנו פסק דין הצהרתי כנדרש לעיל ולחלופין, הודעות מוסכמות חתומות ומאושרות בתצהיר ע”י שני הצדדים, עד ליום 4.9.22 ,עלולה להיפגע יכולתה של המפלגה להגיש רשימת מועמדים בבחירות לכנסת ה-25,” נכתב בהחלטת הרשם.

שני הצדדים מסרו למגזין קנאביס כי אין בכוונתם להתפשר וכי התיק אכן צפוי להגיע לבית המשפט.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר