מירי בוהדנה: “צורכת קנאביס לא חוקי – אלוהים נתן לנו את זה”

“למה אני צריכה לפחד שהמשטרה תדפוק לי בדלת?” שואלת מירי בוהדנה בראיון שער לגליון ‘האשה’ ומספרת על כאבי הגב, הכדורים שלא עזרו, והקנאביס שכן. “אלוהים נתן לנו את הצמח כדי לעזור לאנשים,” היא אומרת ומודה לראשונה כי גם היא צורכת קנאביס בניגוד לחוק. “למה הסיגרים של ביבי חוקיים וזה לא?”

מירי בוהדנה, 39, אחת הנשים המפורסמות בישראל ומהדוגמניות המצליחות במדינה, עומדת פעם נוספת לצד הקנאביס ותומכי הלגליזציה ומקדישה לנושא חלק נכבד בראיון שפורסם השבוע בגליון החודשי החדש של ‘לאשה’ מבית ‘ידיעות אחרונות’.

בוהדנה, הסובלת מכאבים, כבר השתתפה לפני מספר חודשים יחד עם מפורסמים אחרים בקמפיין של מגזין קנאביס ו’הצינור’ למען אי הפללה, אך כעת בראיון היא גם מודה לראשונה בפה מלא כי היא צורכת קנאביס בניגוד לחוק.

מירי בוהדנה
מירי בוהדנה על קנאביס: “אלוהים נתן את זה כדי לעזור לאנשים – למה אני צריכה לפחד מהמשטרה?”

“אני צרכנית קנאביס רפואי באופן לא חוקי, ואין לי בעיה להגיד את זה,” היא אומרת ללא חשש ומסבירה כי מבחינתה זה טיפול רפואי לכל דבר.

“התחילו לי כאבי תופת בגב כי כל החיים התאמנתי בהרמת משקולות וכבר נהיה לי גוף של מציל,” אמרה. “למדתי לחיות עם הכאב עד שאמרתי ‘די, אני הולכת לעשות MRI’, ואז התברר שיש לי פריצת דיסק חמורה. אני לא לוקחת תרופות, לא שותה אלכוהול, לא יודעת איך חייתי כשהייתי ברמנית ושתיתי כמויות. היום אני שותה כוס יין וחייבת לישון.”

בעקבות הכאבים פנתה בוהדנה לרופאים בבקשה לטיפול, אך התאכזבה מהתוצאות: “נתנו לי כדורים נורא חזקים נגד כאבים, זה עשה אותי מסטולה, הייתי כמו נרקומנית. אמרו לי תנסי גראס, זה יעשה לך טוב. ניסיתי פעם אחת וזרקתי את הכדורים.”

גם היא כמו רבים ניסתה לקבל רשיון קנאביס רפואי לטיפול בכאבים, אך לא הצליחה. “ביקשתי אישור מרופאת כאב. היא נתנה לי המלצה, צירפתי אישורים מרופא משפחה ומפסיכיאטר, ובכל זאת דחו את הבקשה. רצו שקודם ארעיל את עצמי למוות עם תרופות.”

“הציעו לי זריקות אפידורליות לגב,” היא מתארת, “והבנתי שכל זריקה מעלה קילו של נוזלים למשקל, וזה לא משהו שאני יכולה לחיות איתו. סבלתי כאבים חזקים ובזכות הקנאביס אני מצליחה לתפקד ולא מרגישה כאבים.”

“הגעתי למסקנה שזה מציל אנשים, ולא הגיוני שכולם פושעים,” הוסיפה. “האלכוהול חוקי, הסיגריות חוקיות, הסיגרים של ביבי חוקיים, ורק זה לא? למה אני צריכה לפחד שהמשטרה תדפוק לי בדלת, רק בגלל שאני סובלת? מחקרים מוכיחים שזה לא מוביל להתמכרות לסמים קשים יותר.”

בניגוד לרוב הסלבריטאים, החוששים להודות כי גם הם נהנים מצריכת קנאביס כדי לא להפסיד הזמנה להופעות ביום העצמאות וכד’, בוהדנה לא מתביישת.

“חשוב לי שכל אחד יעצור לרגע ויחשוב, מה הבעיה בעצם? אלוהים נתן לנו את הצמח הזה כדי לעזור לאנשים, וזה מוכח בכל המחקרים. אני לא הולכת להיות הפרזנטורית של העניין הזה ולא מעודדת אף אחד לעשן, אני רק אומרת שיש אנשים שבאמת זקוקים לזה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר