מינסוטה אישרה בטעות לגליזציה לאדיבלס (מוצרי מזון המכילים THC)

בית הנבחרים של מדינת מינסוטה, מדינה שמרנית בשליטת המפלגה הרפובליקנית, אישר חוק המתיר מכירה של "אדיבלס" (Edibles) - מוצרי מזון ומשקאות המכילים THC. בדיעבד הסתבר שהמחוקקים לא הבינו על מה הם מצביעים

ביום שישי האחרון עבר במדינת מינסוטה שבארצות הברית, חוק המתיר מכירה של מוצרי קנאביס אכילים, מה שמכונה “אדיבלס” (Edibles), המכילים עד חמישה מ”ג של THC לכל מנה, ועד 50 מ”ג לקופסה.

עובדה זו אינה מובנת מאליה, בהינתן שמינסוטה, מדינה צפונית השוכנת באיזור המערב התיכון בארצות הברית, היא מדינה “אדומה” ובה קיים רוב רפובליקני-שמרן בבית הנבחרים, אשר מתנגד פומבית להרחבת השימוש בקנאביס לצרכי פנאי. 

לפי הדיווח בעיתון מינסוטה סטאר טריביון, יתכן כי העובדה שהחוק עבר, נבעה מטעות בהבנת החומר של המחוקקים בבית הנבחרים המדינתי.

עד כה, מוצרי המפ ו-CBD היו חוקיים במינסוטה (כמו בשאר המדינות בארצות הברית), בתנאי שריכוז ה-THC בהם, וליתר דיוק, מולקולת דלתא 9 THC, הייתה נמוכה מ-0.3% למוצר. עם זאת, האיסור הזה לא היה תקף לגבי מולקולת דלתא 8 THC כאשר היא מופקת מהמפ ולא מקנאביס (כאן המקום להעיר שדלתא 8 THC, היא מעין “בת דודה” של מולקולת דלתא 9 THC. יש ביניהן הבדלים כימיים קלים, וכן דלתא 8 נחשבת לפחות פוטנטית מדלתא 9).

היות וההגבלה בחוק הייתה תקפה רק לגבי מולקולת דלתא 9, בפועל לא הייתה הגבלה כלשהי בחוק לגבי מולקולת דלתא 8, ולכן המחוקקים במינסוטה רצו להסדיר את הנקודה הזאת, ולקבוע הגבלה מסוימת של דלתא 8.

עם זאת, התיקון החדש לחוק (PDF) אמנם הגביל את נוכחות ה-THC עד ל-5 מ”ג במנה במוצרי מזון ומשקאות, אך לא התייחס להבחנה בין דלתא 8 לדלתא 9, ובכך בעצם נוצר פתח לשילוב דלתא 9 במוצרי מזון ומשקאות.

לאחר ההצבעה, סנאטורים רפובליקנים טענו שהם חשבו שהם מצביעים על אסדרה של מולקולת דלתא 8 THC בלבד, וככל הנראה לא שמו לב לניואנסים שבין דלתא 8 לבין דלתא 9. מחוקקים רפובליקנים סיפרו כי הם היו עייפים לאחר הדיונים הרבים שהיו באותו היום, וכן איחדו כמה הצעות חוק בעניין לחוק אחד, ופשוט לא שמו לב שזה קרה

כעת, לאחר התיקון, כל תושב מינסוטה מעל גיל 21, יכול לקנות מוצרי קנאביס אכילים בחנויות (עד 5 מ”ג למנה), ללא צורך ברישיון מכל סוג.

נכון לעכשיו, מולקולת הדלתא 9 שמקורה בקנאביס עדיין אינה חוקית כאשר היא נמכרת בתצורת פרח שגודל ללא היתר ולמטרות שאינן רפואיות, אך כעת מכירת מוצרים המכילים דלתא 9 במזון או משקאות היא חוקית עד ל-5 מ”ג (בתנאי גם שמקורה בצמחים שנקנו ממגדלים חוקיים).

היות ואין הגבלה על כמה מוצרים אפשר לקנות ולצרוך בו זמנית, אפשר בעצם לקבל את “מלוא האפקט” של קנאביס, פשוט על ידי צריכת סוכריות גומי, עוגיות או משקאות במקום בתצורת עישון.

בכך הפכה מינסוטה למדינה היחידה בארצות הברית, שבה קנאביס מותר לצרכי פנאי אך ורק במוצרים אכילים. ביום שלאחר החקיקה, נצפו במינסוטה תורים ארוכים של צרכנים שניצלו את המצב החדש, וקנו מוצרי קנאביס אכילים.

בעקבות השינוי בודקים בימים אלו המחוקקים במינסוטה האם וכיצד ניתן להשיב את המצב לקדמותו.

נכון להיום החוק במינסוטה קובע כי החזקת קנאביס לשימוש עצמי בכמות של עד 42.5 גרם איננה נחשבת לעבירה פלילית בכל מקרה. למעשה מינסוטה היתה אחת מ-9 המדינות הראשונות בארה”ב שאישרו אי הפללה, עוד ב-1976, במהלך גל קצר של אי-הפללה ששטף כמה מדינות בארה”ב. בשנת 2014 אישרה מינסוטה גם קנאביס רפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר