מיליון ציוצים קובעים: שנת 2014 תהיה ירוקה

ניתוח מיוחד של ציוצים בטוויטר בימי כניסתה של שנת 2014 מראים כי יותר ויותר גולשים מדברים בגלוי על הרצון שלהם להדליק איזה אחת.

ניתוח חדש שבוצע על ידי ‘האיגוד נגד שימוש שלילי בסמים‘ ופורסם ב’גארדיאן‘ מציג תמונה מעניינת: יותר ויותר גולשים ברשת כותבים בגלוי על חיבתם לצריכת סמים – במיוחד מריחואנה – במהלך תחילת שנת 2014.

מריחואנה טוויטר

אזכורים הנוגעים לקנאביס נפוצים ב-71% אחוזים יותר בשנת 2014 לעומת התקופה המקבילה בשנת 2013 – כך טוען ג’וזף ריריק, עורך המחקר, אשר השתמש בנתונים מטוויטר כדי לפענח למעלה ממיליון ציוצים מכל רחבי העולם בימים שלפני ואחרי כניסתה של השנה האזרחית החדשה.

חלק מהביטויים והתגיות שנבדקו היו “להדליק איזה אחת” (Light One Up), “וויסקי”, “וודקה” ו”בורבון” (משקה). עם זאת, ריריק הופתע לגלות עלייה בציוצים המביעים תמיכה המריחואנה – כפי הנראה גם בעקבות כניסתם לתוקף של חוקי הלגליזציה החדשים בקולורדו ב-1.1.14.

“העניין הגובר שלנו בנתון ספציפי זה הוא בגלל הפער בינו לבין מה שציפינו,” מסביר ריריק. “נדהמנו למצוא כמה באמת מדברים עישון, שתייה או שימוש במריחואנה בשנה החדשה.”

עוד נמצא בניתוח כי 36% אחוזים מהמצייצים ביקשו להפסיק או להפחית את צריכת האלכוהול לקראת השנה החדשה, בעוד 13% דיברו על לצרוך יותר. בנוסף נמצא שיותר אנשים דיברו על רצונם להפסיק לעשן סיגריות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כאמור, בנוגע למריחואנה נרשמה עלייה חדה ביותר של אזכורים תומכים.

הנתון בנוגע לעלייה באזכורי המריחואנה בטוויטר נתמך גם על ידי סקר מיוחד שערכה רשת CNN אשר פורסם אתמול ובו נמצא כי 55% אחוזים מהאמריקנים תומכים בלגליזציה של קנאביס.

ואם כבר מדברים על טוויטר – אתם מוזמנים לעקוב אחרינו כאן.

ראו גם: ביקש מריחואנה בטוויטר, קיבל תגובה מהמשטרה ופוטר מעבודתו
ראו גם: פוליטיקאית פירסמה תמונה של עציץ מריחואנה בטוויטר
ראו גם: SMS להורים – “התארגנתי על שני גרם קוק ב-40$ דולר”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר