טוען...

מיין, ארה”ב: ‘מגידי עתידות’ עוזרים לאתר קנאביס אבוד

מיין הודיעה שחנויות הקנאביס החוקיות ייפתחו ב-9 באוקטובר 2020, כמעט 4 שנים לאחר שתושבי המדינה אישרו לגליזציה במשאל-עם. עד אז מצאו המיינים שיטה מקורית למסחר בקנאביס - "מגידי עתידות" מזהים אבידות ומכוונים את ה"לקוחות" אליהן.

למרות לגליזציה שאושרה עוד בשנת 2016, מכירות הקנאביס בחנויות חוקיות במדינת מיין שבארצות הברית יחלו רק ב-9 לאוקטובר השנה (2020), לאחר המתנה ארוכה של למעלה מארבע שנים.

אחד הפתרונות היצירתיים למצב החוקתי המוזר שבו החזקה ושימוש מותרים בחוק, בעוד המכירה אסורה, הוא שימוש במתקשרים (“מגידי עתידות”) אשר תמורת עמלה מצליחים באורח פלא לאתר ולזהות קנאביס ש”נאבד” לצרכנים.

שנת 2016 הייתה שנה נפלאה עבור תושבי 4 מדינות שהצביעו במשאלי-עם בעד לגליזציה של קנאביס, עם הרבה תקוות לעתיד. אך בעוד ששלוש הראשונות כבר נהנות מהפירות בשטח עם ענף פעיל ושוקק, במיין נתקעו קצת מאחור. 

הסיבה העיקרית לעיכוב הייתה התנגדותו העיקשת של המושל הקודם, פול לפייג’, שיחדיו עם מחוקקים אחרים במדינה מנע בשיטתיות את קידום הנושא. לשמחתם של תושבי מיין, המושלת הנוכחית, ג’נט מילס, מקדמת את הנושא מזה כשנה אך לאור משבר הקורונה נדחתה פתיחת החנויות באופן רשמי מאפריל לאוקטובר. 

לכבוד המאורע, שוקדים ב”משרד למדיניות קנאביס” (Office of Marijuana Policy (OMP על הכנת הקרקע ובמהלך החודשיים הקרובים יחלו בחלוקת רישיונות חדשים לממכר קנאביס עבור חנויות נבחרות.

“בריאות הציבור ובטיחותו הם השלב הראשון לנגד עינינו בכל החלטה שאנו לוקחים,” ציין ראש המשרד למדיניות קנאביס, אריק גונדרסן, בהצהרה לתקשורת. “בעוד שנאצלנו לדחות את ההשקה של התעשייה החדשה מוקדם יותר השנה, לא היינו מוכנים להתפשר על הסטנדרטים הגבוהים שהצבנו לתוכנית זו”.

את צרכני הקנאביס של מיין ההמתנה הנדרשת לא עצרה כאמור מלמצוא פתרונות יצירתיים, זמניים, כדי להנות משוק קנאביס חוקי שאין בו חנויות ממכר חוקיות ולהצליח להישאר בצד ה”לבן” של החוק ולא ליפול לתחום הפלילי.

בתחום האפור הזה של החוק מצאו גאוני מיין שיטה כיצד להתארגן על קנאביס ללא מרשם רפואי וכשמכירה וקנייה עדין אסורים בחוק ולשם כך גויסו כוחותיהם של המדיומים (מגידי עתידות) כפתרון הולם. 

באתרים שונים ברשת במיין מוסבר כי אמנם אסור למכור או אפילו לשלוח קנאביס כמתנה, אבל “לפעמים קורה שדברים נאבדים”. במקרים כאלה, כך מוסבר, “ניתן להיכנס לאתר ולסמן בתפריט הזנים איזה זן נאבד ובאיזו כמות”.

ה”מתקשר” של החברה, מגיד העתידות שלהם, יעזר אולי ברוחות הגאנג’ה ובכח קריאת העתיד והעבר כדי לאתר ולהמליץ לצרכן היכן הוא יכול למצוא את מרכולתו שנאבדה. התהליך מאוד פשוט ובמסגרתו מוסבר באתר כי אם הנך מעל גיל 21 ובעל תעודה מזהה, תוכל לסמן שאיבדת חבילה ומובטח שיוכלו להשיב לך אותה תמורת תשלום סמלי.

בכל אופן, לא נראה שאת כוחותיהם המיוחדים של מגידי העתידות במיין יצטרכו צרכני הקנאביס לעוד זמן רב, שכן כאמור, חנויות קנאביס חוקיות ייפתחו לראשונה במדינה ב-9 באוקטובר 2020, ארבע שנים לאחר שאושרה הלגליזציה.

על פי החוק החדש רשאים תושבי מיין להחזיק עד 70 גרם קנאביס לשימוש אישי וכן לגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתם. כמו כן במיין תפתחנה לא רק חנויות קנאביס חוקיות, אלא גם ‘קופישופס’, כלומר צריכת קנאביס תהיה מותרת גם בתוך חנויות שיחפצו בכך ויתאימו עצמן לכך.

נכון להיום 11 מדינות בארה”ב כבר אישרו לגליזציה מלאה ועל פי סקר נרחב שפורסם לפני מספר שבועות רוב מוחלט בציבור האמריקני שמח על המהלך. בחודש נובמבר הקרוב לצד הבחירות לנשיאות ארה”ב יצביעו תושבי מדינות נוספות בעד ונגד לגליזציה, ב-5 מהן עשויים התושבים להצביע בעד. התמיכה בלגליזציה בארה”ב הגיעה בשנים האחרונות לשיא של 67% תמיכה, זאת לאחר תוצאות טובות שעלו במדינות שעשו זאת.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר