מיזוג בקנדה: קנופי רוכשת את סופרים ב-346 מיליון דולר

חברת הקנאביס הגדולה בעולם Canopy סיכמה את רכישת חברת הקנאביס הקנדית Supreme בעבור 345 מיליון דולר. סופרים היא אחת החברות הקנדיות הראשונות שנכנסו לשיווק קנאביס גם בישראל והזנים שלה, ג'ין גאי וסנסי סטאר, זכו כאן להצלחה

חברת הקנאביס הגדולה בעולם קנופי (Canopy) סיכמה את רכישת 100% ממניות חברת הקנאביס הקנדית סופרים (Supreme) בעבור 435 מיליון דולר קנדי (346 מיליון דולר אמריקאי או כ-1.1 מיליארד ש”ח).

במסגרת ההסכם, שצפוי להיכנס לתוקף בעוד כחודשיים, יוני 2021, בעלי המניות של סופרים יקבלו 0.01165872 ממניות קנופי ו-0.0001 דולר במזומן עבור כל מניית סופרים שהם מחזיקים. נתון זה מהווה פרמיה של 66% מעל שווי המניה בתום מועד המסחר בבורסה של טורונטו, קנדה.

קנופי , שצברה בשנתיים האחרונות הפסדים של מעל 2 מיליארד דולר, תקבל את הבעלות על חוות הקנאביס של המותג המצליח סבן אייקרס (7ACRES) ששניים מזני הקנאביס שלו (ג’ין גאי וסנסי סטאר) משווקים מזה כשנה בישראל וזוכים יחסית להצלחה. למעשה ג’ין גאי הוא זן הקנאביס הראשון מתוצרת קנדה שהגיע לישראל.

יחד החברות צפויות לחלוש על כ-13.6% משוק מוצרי הפרימיום בקנדה, כך על פי דיווח שמסרה החברה לפני כמה שעות. היקף הפעילות הבינלאומי של קנופי אמור לסייע לשיווק גלובלי של זני החברה גם באירופה.

למעט ניסיון שלא צלח להביא סחורה שלה לישראל, קנופי, הנסחרת בנאסד”ק בשווי 11 מיליארד דולר אמריקאי, היא מהבודדות מבין חברות הקנאביס הגדולות ביותר בקנדה שלא נכנסה עדיין לשוק הישראלי. עם השלמת העסקה והבעלות על סופרים, ובתנאי שהחלטת משרד הבריאות לעצור את הייבוא של קנאביס לישראל תבוטל, ניתן יהיה לצרפה לרשימה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר