מטופל בקנאביס רפואי נעצר בחשד שמכר את התרופה עבור כסף

חולה המקבל קנאביס רפואי ברשיון משרד הבריאות מואשם במכירתו באופן בלתי חוקי בשוק השחור. החשוד נתפס “על חם” בעת שמכר את התרופה שלו בעבור כסף לשוטר סמוי.

בפעם הראשונה מאז הוקם ענף הקנאביס הרפואי מואשם חולה המקבל את התרופה ברשיון ממשרד הבריאות במכירתו באופן בלתי חוקי בשוק השחור. על אף שרמזים למקרים כאלו עלו מצד הרשויות לא פעם, מעולם עד כה לא הוגש אף אישום כנגד חולה בגין עבירה זו.

על פי דיווח המשטרה חולה בן 49, תושב אשדוד, נעצר לאחר שעל פי החשד מכר את הקנאביס שקיבל ממשרד הבריאות בגין מחלתו בעבור כסף. “במהלך חודש אוגוסט התקבל מידע במשטרת אשדוד של מרחב לכיש על תושב העיר בן 49, אשר עפ״י החשד מוכר סמים אותם מקבל באישור רפואי,” דווח.

לאחר חקירה ואיסוף ראיות גויס סוכן סמוי אשר יצר קשר עם המטופל בהודעות בטלפון. על פי הדיווח “השניים נפגשו בתחנת אוטובוס באזור רובע ט׳ בעיר, שם מכר החשוד לשוטר חומר החשוד כסם מסוג קנאבוס (גראס).”

לחצו על הוידאו לצפייה:

לפני מספר ימים בוצעה עסקה דומה בין החשוד לשוטר באותו המקום, במהלכה מכר החשוד את הקנאביס שוב בתמורה ל-300 ש”ח. “כבר בתחילת החקירה ידענו כי לחשוד יש אישור להשתמש בגראס רפואי בשל מחלתו, אולם מהר מאוד הבנו כי אותו אדם מנצל באופן ציני את אישור זה וסוחר בסמים אותם הוא מקבל דרך מרשם רפואי עד הבית,” אומר רס״מ מנחם שריקר מצוות חוקרי התשאול של משטרת אשדוד.

ביום חמישי האחרון, לאחר ביצוע העסקה השנייה, נעצר החשוד. בהמשך נלקח לחקירה בתחנת משטרת אשדוד, נכלא ומעצרו הוארך פעמיים. היום בשעות הצהריים הוגש בבית משפט השלום באשקלון כתב אישום כנגד החשוד באמצעות חטיבת התביעות של משטרת ישראל. עפ״י כתב האישום החשוד מואשם בסחר בסמים.

מכירו של קנאביס רפואי עבור מטופל עומד על 370 ש”ח בחודש עבור 20-200 גרם (תלוי ברשיון). בשוק השחור עומד מחירו של גרם אחד על 100 ש”ח בממוצע.

מטופלי קנאביס רפואי – מועדים לפורענות

“אנו מגנים כל ניסיון מצד משרד הבריאות להציג את כלל החולים כמועדים לפורענות, כפי שעולה מאמירות שונות בתקשורת לאחרונה, ביניהן הטענה הבוטה לפיה 30% מן הקנאביס הרפואי שמחולק לחולים זולג לשוק השחור,” מסרה לנו עמותת הקנאבוס הרפואי בישראל בתגובה לפרסום.

על פי הדברים שמסרה דוברת העמותה דנה בר און, מעולם לא הגיעה לידי העמותה מידע אודות חולה שהואשם והורשע בסחר, וכי החולה הבודד שנתפס בוודאי אינו מייצג 30% מציבור המטופלים. עם זאת, הוסיפה דנה כי העמותה מוקיעה כל עבירה על החוק ואינה מעודדת מטופלים לבצע עבירות שכאלה.

ראו גם:
חולה הקים אתר ומבקש: “תרמו לי קנאביס לחג”
בוטל רישיון הקנאביס של חולה כאב: “בבקשה עזרו לי”
מסע 420: רוכבי אופניים מגייסים כסף למחקר על סרטן המוח
הנכדה ניצלה בזכות קנאביס – הסבא תרם 33 מיליון דולר למחקר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר