מטופלת טוענת: רוקח ביקש תשלום נוסף על קנאביס; בית המרקחת מגיב

"תני לי תשלום סמלי ואשמור לך בצד" - זה מה שלטענת מטופלת השיב לה רוקח כשביקשה ממנו בטלפון לשמור עבורה אריזת קנאביס רפואי. הנהלת בית המרקחת מסבירה: לא מדובר בדרישה לשוחד אלא בהליך מקובל שימנע מחסור ממטופלים אחרים.

האם המחסור הקשה בקנאביס בבתי מרקחת הוביל לכך שרוקח ניצל את מעמדו כדי לבקש תשלום נוסף ממטופלת מעבר לנדרש? לא בטוח, אבל ברשת השמועה כבר התפשטה לכל עבר.

ע’, מטופלת בקנאביס רפואי, טוענת כי רוקח מבית מרקחת בעיר במרכז הארץ ביקש ממנה לדבריה שוחד, לכאורה כדי שיסכים לשמור לה בצד אריזת קנאביס מהסוג שהיא צריכה.

לטענתה היא יצרה קשר טלפוני עם בית המרקחת לאחר סבב טלפונים שעשתה בניסיון לאתר סניף המחזיק במוצר שאינו זמין בכל הסניפים עקב המחסור החמור בענף.

הרוקח אישר לע’ כי המוצר נמצא במלאי אך לטענתה כאשר ביקשה ממנו לשמור עבורה את המוצר בצד עד שתגיע לשלם בעבורו, הוא השיב לה כי הוא מצפה לכאורה לתשלום סמלי נוסף עבור המאמץ.

לדבריה “התקשרתי [לבית המרקחת], ענו לי ואמרו שיש [את המוצר] במלאי, אבל לטענת הרוקח שענה לי, מצטטת את דבריו, ‘אני אשמור לך אם תתני לי תשלום סמלי בשביל לשמור לך בצד’. גם בזה יש שוחד? מדינה לא נורמלית”.

הפרסום זכה לתגובות ושיתופים ברשת החברתית, ובהמשך לגל שמועות נרחב, כשרבים מהמגיבים מעודדים את המטופלים להקליט את שיחות הטלפון עם הרוקחים על מנת שדברים כאלה לא יקרו שוב.

פנינו להנהלת רשת בתי המרקחת שהסניף המדובר שייך לה ולאחר בדיקה הוסבר כי כלל לא היה מדובר בהצעת שוחד ואף לא בתשלום נוסף כלשהו, אלא בבקשה להעביר חלק מהתשלום עבור המוצר מראש על מנת לשמור אותו בצד.

“מדובר בנוהל מקובל,” מסבירים ברשת. “אם יש מלאי מצומצם מבקשים מהלקוח שיעביר חלק מהתשלום ‘על החשבון’, מן פיקדון. כאשר הוא מגיע לסניף הוא משלים את החלק השני של התשלום.”

ברשת ביקשו להדגיש: “חשוב שידעו שהרוקחים הם אנשים הגונים, עובדים קשה מאוד ובמיוחד בתחום הקנאביס. הם צריכים להתמודד מול המטופלים ולנסות להסביר להם מדוע יש מחסור או עליית מחירים, למרות שזו כלל לא אשמתם כמובן”.

ואכן, גם בין התגובות לפוסט ניתן היה למצוא מי שגיבה את הרוקחים: “אני עצמי הצעתי לרוקח בטלפון לשלם כדי שישמור בעבורי מוצר עד שאבוא,” כתבה אחת המגיבות. “דווקא הוא היה זה שאמר שישים לי בצד ובלבד שאקדים לבוא. לא כולם שקרנים ולא כולם גנבים. ולפעמים לא כדאי לחשוד בכשרים. אנחנו כל כך כואבים עד כי נראה לנו שחלף הטוב מהעולם”.

לצד זאת, כשמגיבה נוספת תהתה האם ייתכן שמדובר בחוסר הבנה של דברי הרוקח, ע’ התעקשה שהיא שמעה את הדברים בבירור. “אולי התכוונו לכרטיס אשראי שתתני רק כדי להאמין לך, ממני ביקשו אשראי כבטחון,” הציעה. ע’ השיבה: “ממש לא, הוא אמר ממש ברור”.

אין דרך לדעת בוודאות מה קרה בשיחה בין המטופלת לרוקח, אך ברור כי המחסור לו גרמה רפורמת בתי המרקחת (“מדיקליזציה”) הוביל לפגיעה בכל הצדדים בענף.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר