מטופלי קנאביס רפואי מתלוננים: “איכות התרופה בזבל”

מטופלים המחזיקים ברשיונות שימוש בקנאביס רפואי בישראל מתלוננים בשבועות האחרונים על ירידה חדה באיכות התרופה אותה הם מקבלים. “האיכות בזבל,” אומר אחד מהם. “הקנאביס בשוק השחור איכותי יותר מהרפואי, שיתנו לנו לגדל בעצמנו,” טוען אחר.

בישראל יש כיום למעלה מ-20,000 מטופלים בקנאביס רפואי המחזיקים ברשיון שימוש בצמח האסור. בעת האחרונה מתלוננים רבים מהם כי איכות התרופה שהם מקבלים ירודה במיוחד, זני הקנאביס המסופקים להם אינם מגוונים ואינם עונים על הדרישות וכי בריאותם נפגעת עקב כך.

“שיתנו לנו לגדל בעצמנו”

על אף שבעבר התירה המדינה למטופלים המעוניינים בכך לגדל את הקנאביס בעצמם, בשנים האחרונות בוטלו כל רשיונות הגידול וכלל המטופלים נאלצים להסתפק בקנאביס המגודל אצל ספקי הקנאביס הרפואי בישראל. “שיתנו לנו לגדל בעצמנו,” הם טוענים היום, “כך מי שלא מרוצה מאיכות התרופה המסופקת לו, יוכל לגדל בעצמו את מה שמתאים לו ביותר.”

בשבועות האחרונים מעלים המטופלים תמונות של פרחי הקנאביס הרפואי אותם הם מקבלים מהספקים, לצד טענות ותלונות קשות על איכות ירודה, יותר מדי עלים, ענפים וזרעים, מחסור בזנים ייעודיים ואף שירות קלוקל.

איכות קנאביס רפואי
“מה שנראה כמו טריכומות בשרניות ועבות, מלא באוויר…”

“בשוק השחור יותר טוב”

“חברים שלי קונים קנאביס מדילר באופן לא חוקי והפרחים שהם מביאים איכותיים וטובים יותר מהפרחים שאני מקבל מחברת קנאביס רפואי מורשית,” מספר ג’, מטופל בקנאביס מזה כשנתיים. “אני מתבייש להראות להם מה אני מקבל מהמדינה באישור משרד הבריאות. זה לא היה עובר ביקורת מומחים בשום מקום שמכבד את עצמו.”

ס’, המחזיקה באישור רפואי עקב מחלה כרונית, מספרת לכתב המגזין: “ברוב מוחלט של המקרים איכות התרופה שאני מקבלת היא בזבל. מלא עלים, פרחים דלילים ועלובים ולפעמים אפילו זרעים.”

איכות קנאביס רפואי
“סחורה לא ראויה”
איכות קנאביס רפואי
“איכות התרופה בזבל”

מצד שני, יש גם כאלו שרואים את הדברים אחרת וחושבים שגם אם לא הכל איכותי תמיד, יכול היה להיות גרוע יותר: “אם יש דבר שחייב להיפסק פה זה שכל אחד בוכה על התרופה שלו,” כותב אחד המטופלים. “תגידו תודה על מה שיש!”.

עוד ראוי לציון כי אמנם ישנן תלונות על איכות על חלק מהזנים וחלק מהספקים, אך יש גם כאלו המקבלים תשבוחות על איכות טובה ביותר ושירות תקין.

“יבוטלו גזירות גרמן”

טענות אלו של המטופלים בקנאביס רפואי הינן רק חלק משלל בעיות חמורות שטרם נפתרו בענף הירוק.

כמו בעבר, גם היום, עיקר התלונות הינן כלפי משרד הבריאות ועיקרן תוקף הרשיונות הקצר הניתן לחצי שנה בלבד, איסור נהיגה ברכב, הורדת מינונים ללא הסבר, קשיים במעבר ספק ועוד.

כעת, עם כניסתו של ח”כ ליצמן בחזרה למשרד הבריאות, מקווים המטופלים “שיבוטלו גזירות גרמן ומטופלים שוב יוכלו לגדל לעצמם את הקנאביס בביתם.”

ראו עוד:
10 זני הקנאביס הפופולאריים ביותר בישראל
כך ניסתה ‘ישראל ביתנו’ להשתלט על ענף הקנאביס הרפואי

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי