בראשון: מטופלים יאטו את התנועה במחאה על רפורמת הקנאביס הרפואי

במחאה על כשלון רפורמת הקנאביס הרפואי והפגיעה בהם, מתכוונים המטופלים לייצר פקקי ענק ביום ראשון בנתיבי איילון, כביש 1 ובעליות לירושלים. "אנחנו מחכים לתרופה שלנו, המדינה תחכה לעובדים שלה," הם אומרים.

בבוקר יום ראשון הקרוב (24.11) מתכננים עשרות מטופלים להאט או אף לעצור לגמרי את קצב הנסיעה בעליות לירושלים, במחאה על כשלון רפורמת הקנאביס הרפואי ואוזלת היד של הממשלה ומשרד הבריאות בטיפול בהם.

על פי התכנית, שכותרתה "עצרו לנו את הטיפול – נעצור להם את המדינה", צפויים כמה עשרות רכבים להאט יחדיו, בבת אחת, את התנועה בכביש, ובכך ליצור פקקי ענק. בסוף הנסיעה האיטית יגיעו הרכבים אל בניין משרד הבריאות בבירה.

מחאה זו באה לדבריהם כהחרפת הצעדים לאחר שהמאהל שפתחו בקרבת ביתו של מנהל היק"ר יובל לנדשפט לא הביא לתוצאות. לדבריהם לנדשפט מתעלם מהפגיעה באלפי חולים, מהמחסור בבתי המרקחת, ומעליית המחירים החדה.

"אנחנו מחכים לתרופה, המדינה תחכה לעובדים"

בהודעה רשמית שפרסמו המארגנים, עדן חדד ואורין פנסו, הם כותבים כי "חולים מתים, גוססים וזועקים את זעקתם ללא מענה מטעם המדינה, משלמים מאות ואלפי שקלים בחודש ועדיין לא מקבלים את איכות התרופה שהם זקוקים לה. כמו שאנחנו מחכים לתרופה שלנו, המדינה תחכה לעובדים שלה".

עוד הם טוענים כי "הפגנות, חסימות, מחאות בקיץ בחורף, בקור ובחום, ופשוט התעלמות מוחלטת. משרד הבריאות כושל בדרך שלו בזכות אנשים שמעניין אותם הכסף ולא החיים שלנו. אי אפשר לעבור לסדר היום, אנחנו במלחמה על החיים, חייבים לעצור את הטירוף הזה. חייבים שישמעו את הצעקות ואת סבלם של החולים".

"ניצור פקקי ענק"

על פי ההודעה צפויים ביום א' להגיע לפחות 30 רכבים לנקודת מפגש בראש העין (פארק גן טל) בסמוך לביתו של לנדשפט, לקשט את הרכבים בשלטי מחאה ומשם לצאת בנסיעה איטית על כביש 5, דרך כביש איילון, כביש 1, ובעליות לירושלים.

"ניצור פקק, הנהגים מסביב יצפרו ואנחנו נוסעים באיזי, יש לנו זמן ואנחנו ניסע בצורה מכובדת וכמובן תקינה וזהירה," הם כותבים בהודעה רשמית שפרסמו בפורומים ברשת. "כל מי שיש בידו שלטים או דגלים, מגפונים מהפגנות קודמות – נא להביא. כללי בטיחות ונהלי חובה: סבלנות. נוסעים במהירות המותרת בשיירה וחובה להקשיב להוראות הנהג המוביל".

עוד הם מדגישים כי על המשתתפים במחאה "חל איסור מוחלט לעשן בזמן הנסיעה כי המשטרה תחפש כל רכב שיעשה טעות. חובה להגיע 'מורעלים', עם המון אנרגיות וים של סבלנות. בכל רגע נתון השיירה יכולה לעצור, נא להישאר עירניים ולשיב לב להוראות."

מהמשטרה טרם נמסרה תגובה.

מחאת מטופלים - פקקי ענק
המודעה שפרסמו המטופלים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט