מגלגל...

שוטרים שנתפסו עם חשיש לא יועמדו לדין

המחלקה לחקירות שוטרים ניהלה במשך שנתיים הליך משפטי נגד שני שוטרי מג”ב שנתפסו עם 0.07 גרם חשיש. הם הואשמו בהחזקה ושימוש בסם מסוכן, אך לבסוף החליטה מח”ש לבטל את התיק ולפצותם ב-500 ש”ח, שיועברו לעמותת ‘אל סם’.

שני שוטרי מג”ב בני 22 ו-23 נתפסו בשנת 2015 כשברשותם 0.0714 גרם קנאביס, כמות קטנה במיוחד שאינה נחשבת אפילו לג’וינט אחד, אותה רכשו בתחנת דלק ליד אשקלון.

כשחזרו לבסיס נתפסו השניים בעקבות הלשנה של נהג הרכב בו נסעו בעקבות זאת נפתח כנגדם הליך משפטי במח”ש, המחלקה לחקירות שוטרים.

השבוע החליטו במח”ש לחזור בהם מהגשת כתב האישום ובגין היעדרות מדיונים במהלך השבועות האחרונים תשלם לשני המג”בניקים פיצויים על סך 500 שקלים בלבד, שיועברו כתרומה לעמותת ‘אל סם’.

על פי הדיווח “סיבת הדחייה המרכזית לדיונים בתיק הייתה שביתת הפרקליטים שכללה גם את עורכי הדין של מח”ש” וכי “לאחר שנציגי המחלקה לחקירות שוטרים נעדרו משני דיונים, ולאור העובדה שהודעה על כך לא נמסרה לשוטרים, הטיל שופט בית משפט השלום שמואל הרבסט על מח”ש לשלם לכל אחד מהם 250 שקלים.”

למרות שמדובר בכמות קטנה במיוחד של קנאביס לא חוקי, במח”ש הסבירו לבית המשפט כי מאחר ומדובר בשוטרי מג”ב ולא באזרחים, הענישה כנגדם צריכה להיות חמורה יותר. “המשטרה היא מערכת היררכית המצריכה משמעת נוקשה וכללים דיכוטומיים לצורך תפקודה השוטף ומילוי תפקידה החשוב,” טענו.

ממח”ש נמסר: “על פי כתב האישום שהוגש הואשמו שוטרי מג”ב בהחזקת ועישון סמים במהלך נסיעה במשאית במסגרת תפקידם. ככלל בעבירות מסוג זה קיימת אבחנה בין שוטרים לאזרחים, ובפרט במקרה שהשוטרים ביצעו את העבירה תוך כדי מילוי תפקידם, כפי שהיה במקרה זה. לאחר שנודע על הנחיית הפרקליטות הצבאית שלא להעמיד לדין חיילים בגין עבירה זו, הוחלט בשם עקרון השוויון לחזור מכתב האישום”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר