טוען...

מחר בירושלים: דיון קובע בבג”ץ הקנאביס הרפואי

אחרי שנה של דיונים ותחלופת כתבי בית-דין, מחר יערך דיון קובע בבג"ץ שהגישה עמותת הקנאביס הרפואי ובו דרישה להקפיא את הרפורמה ולחזור לתנאי האסדרה הישנה. כזכור בעקבות הרפורמה מחירי הקנאביס זינקו ואופי הטיפול שונה.

מחר (ד’) בשעה 09:00 בבוקר יערך בבית המשפט העליון דיון קובע בבג”ץ הקנאביס הרפואי הדורש להקפיא את רפורמת המדיקליזציה ולאפשר לעשרות אלפי מטופלים להמשיך לקבל אספקת קנאביס בתנאי האסדרה הישנה.

העתירה לבג”ץ הוגשה כבר לפני כשנה ע”י עו”ד מרים בריינין ועו”ד יסמין מזרחי בשם עמותת הקנאביס הרפואי, ומאז נערכו מספר דיונים ותחלופות כתבי דין בין הצדדים, לאחריהם האריכו שופטי בג”ץ את נהלי האסדרה הישנה עד 31.3.20. עם זאת, חברות הקנאביס ומשרד הבריאות לא עמדו בהנחיות.

עוד הגישו העותרות לאחרונה בקשה לצו ביזיון בית המשפט לאור אי-עמידת משה”ב וחברות הקנאביס בהנחיות השופטים. מנגד חלק מהחברות הסבירו לבג”ץ כי נהלי משה”ב הם שלא מאפשרים להן לחזור לתנאים הישנים.

משרד הבריאות טוען כי למעשה כמעט והושלמה לגמרי העברת כלל המטופלים לאסדרה החדשה ולפיכך אין לחזור לנהלי האסדרה הישנה. בעניין הוזלת המחירים הוקמה ועדה בין משרדית שהגיע למסקנות מנוגדות – משה”ב תומך בפיקוח מחירים והאוצר מתנגד.

בנוסף נטען בעתירה כי המתודה הקלינית עליה מבוססת הרפורמה, חלוקת המוצרים לפי קטגוריות וצמצום האפשרות בשימוש בכל הזנים, איננה מגובה במידע מדעי אמין ומדויק מספיק ועל כן יש לשנותה.

החלטת בג”ץ מחר עשויה “לתקוע” את הרפורמה כולה, או לאפשר לה סופית להיכנס לתוקף למרות הקשיים שיצרה לעשרות אלפי מטופלים. כל החלטה היא בעלת משקל אדיר על פעילות החברות בתחום ותנאי האספקה למטופלים.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר