מחריפה מחאת מטופלי הקנאביס: עשרות מפגינים וחסימת כבישים

אחרי שבועיים וחצי של מחאה שקטה הגבירו היום מטופלי הקנאביס הרפואי את המחאה בשכונת מגוריו של מנהל היק"ר יובל לנדשפט. הם "כבשו" את אחת הכיכרות, קראו קריאות ואף חסמו את אחד הכבישים לזמן קצר. לנדשפט טרם התייחס אליהם עד כה.

הפגנת מטופלי הקנאביס בראש העין (צילום: עדנה מיכאל)

מעל 100 חולים, נכים ומטופלים בכל הגילאים מפגינים במהלך היום וגם בשעות אלו במרכז שכונת “גבעת טל” בראש העין – בסמוך לביתו של מנהל היחידה לקנאביס רפואי יובל לנדשפט – במחאה על אוזלת היד שהובילה למחסור חמור באספקה ולעליית מחירים חדה.

למעשה המטופלים נמצאים במאהל מחאה באזור כבר יותר משבועיים, אך היום (א’) הם הגבירו את עוצמת המאבק כשהחלו בהפגנה אקטיבית במהלכה “כבשו” את אחת הכיכרות המרכזיות בשכונה ואף הובילו לחסימה זמנית של אחד הצירים.

מטופלים מפגינים ראש העין (צילום: עדנה מיכאל)
המטופלים החלו לראשונה לחסום כבישים – המפגינים בראש העין (צילום: עדנה מיכאל)

הזעם בקרב המטופלים נובע, כך הם מספרים, גם מהתנהלות משרד הבריאות והיק”ר, המתעלמים מהחלטת בג”ץ, לא מציעים פתרונות, ואף מורים לחברות להמשיך במעבר לאסדרה החדשה כפי שחשפנו הבוקר לראשונה.

בשלב מסוים, לאחר חסימת הכביש, הגיעו למקום ניידות משטרה שפיזרו את המפגינים מהכביש בחזרה לאיי התנועה ולכיכר. בשיחה עם מגזין קנאביס מספר המטופל המפורסם ניר יופטרו כי בכוונתם להישאר במקום עד אשר יענו דרישותיהם.

עדנה מיכאל, אחת המטופלות שנכחה גם היא במקום, צילמה את האירוע ומתארת כי החולים דורשים את “הפסקת הפגיעה ברצף הטיפולי של החולים והחזרת המחיר למחירים הגיוניים ושפויים”. לדבריה “בג”ץ קבע ששום מטופל לא יפגע ושהאסדרה הישנה תימשך, אך משרד הבריאות מתעלם מכך”.

מטופלים מפגינים ראש העין (צילום: עדנה מיכאל)
מטופלים חוסמים את הכביש (צילום: עדנה מיכאל)
מטופלים מפגינים ראש העין (צילום: עדנה מיכאל)
“כבשו” את הכיכר בשכונת “גבעת טל” – שכונת מגוריו של מנהל היחידה לקנאביס רפואי יובל לנדשפט
מטופלים מפגינים ראש העין (צילום: עדנה מיכאל)
המטופלים מפגינים בראש העין (צילום: עדנה מיכאל)

מחאה זו של המטופלים מתרחשת במקביל למאבקים משפטיים שהולכים ומתרחבים: החל בתביעות קטנות נגד החברות שלא מספקות את הטיפול, דרך תביעה ייצוגית בסך 650 מיליון ש”ח שהוגשה נגד החברות והיק”ר ועד עתירה לביהמ”ש המחוזי להתיר גידול ביתי למטופלים וכן בקשה צפויה לצו ביזיון בית המשפט במסגרת ההליך המתנהל בבג”ץ.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר